20 листопада — день традицій та повір’їв: що можна і чого не можна робити

Свята

Щороку 20 листопада православні християни вшановують пам’ять святого Прокла. З цим днем пов’язано багато цікавих традицій і повір’їв.

За переказами, Прокл був учнем відомого церковного діяча Іоанна Златоуста. Він славився своєю глибокою вірою і вмінням навертати грішників на шлях істини. Коли стався руйнівний землетрус, Прокл своїми молитвами зумів врятувати багатьох людей. Саме тому він вважається покровителем тих, хто шукає віру.

Існує традиція “відганяти злих духів” у день Прокла. Для цього дорослі зачиняються від дітей і голосно лаються. Вважається, що лайка допоможе захистити будинок від зла і біди. Адже саме в цей час починаються морози, які “заморожують” темні сили під землею.

У цей день категорично забороняється сваритися з батьками та ображати їх. Той, хто зробить такий гріх, назавжди втратить щастя та удачу. Так само не можна сваритися з друзями, пліткувати та брехати.

Існують також певні прикмети про погоду. Якщо вранці йде сильний дощ, то зима не буде малосніжною. А ось снігопад зранку віщує довгі морози. Гучний щебет птахів під дахом — ознака негоди, а сліпуче сонце — ознака сильних морозів.

На нашому каналі "Topress.info" в Telegram і Viber доступна тільки перевірена інформація. Не ведіться на фейки!

Topress