5 харчових помилок, які ви робите перед сном: дізнайтеся, як харчування впливає на якість вашого сну

У вас проблеми із засинанням вночі? Можливо, ви здивуєтеся, дізнавшись, що їжа, яку ви їсте перед сном, може бути причиною ваших безсонних ночей. Лікар-сомнолог, часто зустрічаєся з пацієнтами, які роблять типові харчові помилки перед сном, що негативно впливають на якість їхнього сну. У цій статті ми обговоримо ці помилки і те, що ви можете зробити, щоб покращити свій сон, пише thesun.

Помилка №1: Вживання важкої їжі

Однією з найпоширеніших помилок перед сном є вживання важкої їжі. Споживання великої кількості їжі перед сном може спричинити розлад шлунку та кислотний рефлюкс, що ускладнює засинання. Крім того, ваш організм буде працювати понаднормово, щоб перетравити їжу, що може призвести до дискомфорту і порушень сну.

Вирішення: Намагайтеся з’їсти останню їжу принаймні за дві години до сну. Якщо вам потрібно перекусити перед сном, обирайте щось легке і таке, що легко перетравлюється, наприклад, шматочок фрукта або невелику порцію йогурту.

Помилка №2: Вживання кофеїну

Кофеїн – це стимулятор, який може допомогти вам не заснути, навіть якщо ви відчуваєте втому. Вживання кави, чаю або газованої води перед сном може ускладнити засинання і призвести до неспокійного сну.

Рішення: Уникайте кофеїну принаймні за шість годин до сну. Якщо вам потрібно випити теплого напою перед сном, спробуйте трав’яний чай без кофеїну.

Помилка №3: Вживання гострої та жирної їжі

Гостра або жирна їжа також може викликати розлад травлення і кислотний рефлюкс, що призводить до дискомфорту і порушення сну. Крім того, ці продукти можуть підвищувати температуру тіла, що ускладнює засинання.

Рішення: Уникайте гострої та жирної їжі принаймні за три години до сну. Натомість обирайте продукти з високим вмістом триптофану – амінокислоти, яка сприяє засинанню. Наприклад, індичка, курка та молочні продукти.

Помилка №4: Вживання алкоголю

Хоча алкоголь може допомогти вам швидше заснути, він може погіршити якість вашого сну. Алкоголь може змусити вас часто прокидатися протягом ночі і навіть призвести до апное уві сні.

Рішення: Уникайте алкоголю перед сном. Якщо ви все ж вирішили випити, робіть це в помірних кількостях і закінчуйте принаймні за три години до сну.

Помилка №5: Вживання солодкої їжі

Вживання солодкої їжі перед сном може спричинити швидке підвищення рівня цукру в крові з подальшим його падінням. Це може призвести до порушення сну і навіть кошмарів.

Рішення: Уникайте солодкої їжі принаймні за дві години до сну. Натомість обирайте складні вуглеводи, такі як цільні зерна, які сприяють більш спокійному сну.

На нашому каналі "Topress.info" в Telegram і Viber доступна тільки перевірена інформація. Не ведіться на фейки!

Topress