5 причин звірячого апетиту та поради, як з ними впоратися

Традиційний спосіб харчування – три прийоми їжі на день – в цілому досить для задоволення потреб організму. Однак, якщо ви помічаєте, що відчуття голоду переслідує вас в позаїдальний час, це може бути ознакою проблем з вашим здоров’ям. Давайте дізнаємося, що означає відчуття голоду і яку інформацію воно нам передає.

Чому виникає звірячий апетит

Наталія Кірдянкіна, ендокринолог, розповідає про причини звірячого апетиту і способи його контролю. Почуття голоду – це ознака метаболізму, що працює і сигнал для перекусу. Однак, якщо ви відчуваєте постійний голод, це може бути ознакою проблем в організмі.

Стрес

Стрес викликає вироблення гормону, який збільшує апетит, тож щоб уникнути переїдання, важливо вирішувати його причини та займатися профілактикою. Для цього можна скористатися такими методами, як відпочинок, медитація та фізичні вправи.

Гіпертиреоз

Гіпертиреоз – це стан, при якому щитоподібна залоза працює надто інтенсивно. Це призводить до значного витрачання енергії, яку людина може компенсувати за допомогою харчування.

Діабет

Особа з таким діагнозом може відчувати надмірні симптоми голоду, оскільки організм не отримує достатньо глюкози для забезпечення нормальної енергії, необхідної для нормального функціонування.

Зображення: соцмережа

Гіпоглікемія

Це захворювання виявляється тоді, коли рівень цукру в крові спадає настільки низько, що організм не отримує необхідну енергію. Це може статися, якщо людина дуже голодна або виконує фізичні вправи, не харчуючись належним чином. Крім того, інші причини гіпоглікемії можуть бути пов’язані з вживанням алкоголю, метаболічними проблемами, хворобами нирок, печінки або підшлункової залози. Деякі антидепресанти можуть також збільшувати апетит і сприяти появі голоду.

Дефіцит сну

Недостатній сон може призвести до зниження рівня гормону лептину, який відповідає за пригнічення голоду, та збільшення греліну – гормону, який стимулює апетит. Не забувайте, що для здоров’я необхідно спати принаймні 7-8 годин на добу.

Лікарі рекомендують навчитися слухати свій власний організм і приймати обґрунтовані рішення щодо харчування, дотримуватися регулярного розкладу їжі та вживати достатню кількість води. Крім того, важливо контролювати споживання білків і клітковини, які допомагають зберігати почуття ситості.

На нашому каналі "Topress.info" в Telegram і Viber доступна тільки перевірена інформація. Не ведіться на фейки!

Topress