Армія поповниться: на кого чекають нові правила мобілізації найближчим часом

Життя

В умовах війни з Росією Україна готується до чергової хвилі мобілізації. Верховна Рада працює над масштабним законопроєктом, який внесе суттєві зміни до порядку мобілізації та проходження військової служби, пише ТСН.

Запровадження воєнного стану та загальна мобілізація внаслідок повномасштабного вторгнення змусили українців взятися за зброю. Однак чинне законодавство накладає певні обмеження на проходження військової служби, які ускладнюють проведення ефективної мобілізації. Саме тому народні депутати працюють над оновленням нормативної бази.

За словами Мар’яни Безуглої, членкині фракції “Слуга народу”, законопроєкт міститиме низку важливих змін, спрямованих на посилення обороноздатності країни. Розглянемо основні з них:

По-перше, військовополоненим, які повернулися з полону, буде надаватися додаткова оплачувана відпустка тривалістю 90 днів. Це дозволить їм відновитися після пережитого.

По-друге, законопроєкт розширює обов’язки військовозобов’язаних щодо проходження медичних оглядів та носіння військових документів.

Крім того, законопроєкт містить нові підстави для звільнення зі служби, в тому числі для іноземців, військовополонених, жінок-курсантів, інвалідів тощо.

Водночас право на відстрочку від мобілізації буде обмежено для найближчих родичів осіб, які потребують догляду. Це унеможливить ухилення від призову за допомогою фіктивного догляду.

Дещо зміниться і призов студентів. Законопроєкт також розширює коло осіб, які підлягають взяттю на військовий облік.

На нашому каналі "Topress.info" в Telegram і Viber доступна тільки перевірена інформація. Не ведіться на фейки!

Topress