Артисти-зрадники не вирушили заробляти гроші для Збройних Сил України, а втекли: Які наслідки можуть чекати на них

Починаючи з початку повномасштабного вторгнення на територію України, було запроваджено правовий режим воєнного стану та обмежено виїзд громадян за кордон. Однак, деякі категорії осіб все ж можуть отримувати дозвіл на виїзд на короткий термін. Серед них є артисти, які виступають з концертами на підтримку Збройних Сил України.

Нещодавно виник скандал з приводу коміка Андрія Шегеля, який, як стверджується, перетнув державний кордон, щоб виступати на концерті, але насправді втік за кордон і не планує повертатися. Адвокат Владислав Юрчак у коментарі для 24 каналу пояснив, які наслідки можуть очікувати Шегеля та інших громадян, які діяли подібним чином.

“Не несеться прямої відповідальності”

У випадку, коли перебування особи за кордоном перевищує встановлений термін або змінюється мета виїзду за кордон, Міністерство інфраструктури та військові адміністрації мають право анулювати дозвіл на виїзд з держави. Ця процедура зазвичай займає до 7 робочих днів з моменту виявлення правопорушення.

На сьогоднішній день, 23 березня 2023 року, в Україні немає прямих санкцій для тих, хто порушує умови перебування за кордоном. Владислав Юрчак підтвердив, що порушники не несуть адміністративної чи кримінальної відповідальності за такі дії.

Отже, якщо особа не повернеться до України протягом встановленого терміну, її дозвіл на перетин кордону буде скасовано, але відсутні прямі санкції за це порушення.

Андрій Щегель. Зображення: facebook.com/a.shchegel

Юрчак заявив, що Шегель може бути притягнутий до відповідальності лише у разі використання підроблених документів для перетину кордону та ухилення від військової служби з умислом. Однак, згідно з практикою, доведення останнього факту може бути досить складним.

Щоб довести відповідну злочинну дію, необхідний прямий зв’язок між незаконним перетином кордону та ухиленням від мобілізації. Тому, на думку Юрчака, ця ситуація з Шегелем є яскравим прикладом необхідності встановлення відповідальності для тих, хто вважає себе псевдо-артистами, волонтерами або спортсменами. Цю позицію, згідно з Юрчаком, підтримує Міністерство культури у своїх коментарях щодо ситуації з Андрієм Щегелем.

На нашому каналі "Topress.info" в Telegram і Viber доступна тільки перевірена інформація. Не ведіться на фейки!

Topress