Буряковий сік: здоров’я з обережністю – користь та обмеження для організму

Овочеві соки є популярним засобом для підтримки здоров’я, особливо навесні. Одним з таких соків є буряковий. Він дуже корисний для організму, але його не можна пити великі кількості через можливу шкоду.

Буряк є постійним інгредієнтом на нашому столі, і його використовують у різноманітних стравах, таких як оселедець під шубою та вінегрет. Проте, буряковий сік не так популярний, як фруктові соки.

Якщо випивати буряковий сік щодня, то можуть виникнути проблеми зі шлунком та кишечником. Лікар-гастроентеролог Віра Самсонова радить пити буряковий сік з обережністю та відстежувати індивідуальну реакцію організму.

На початку можна випивати чверть склянки, поступово збільшуючи дозу до половини та цілої склянки. Також не рекомендується пити буряковий сік натщесерце вранці через його проносну дію.

Здоровим людям краще пити буряковий сік після їжі та розділяти вміст склянки на кілька прийомів. Це допоможе уникнути негативних наслідків та забезпечити максимальну користь для організму.

Користь та обмеження вживання бурякового соку

Буряковий сік має багато корисних властивостей, серед яких зниження тиску, поліпшення витривалості та допомога в боротьбі з анемією та дефіцитом заліза. Також він допомагає зберігати здоров’я шкіри та надає їй сяйва.

Однак, для досягнення максимальної користі від бурякового соку, необхідно вживати його з м’якоттю, оскільки пектини, які містяться у м’якоті, допомагають у виведенні токсинів та зв’язуванні “поганого” холестерину.

Не рекомендується щодня вживати буряковий сік людям з хворобами шлунка, особливо на тлі підвищеної кислотності, проблемами з нирками, запальними захворюваннями кишківника. Також вкрай обережно потрібно вживати буряковий сік людям із цукровим діабетом 1-го типу, подагрою та артритом.

Компоненти бурякового соку мають гіпотензивний ефект, тому в людей із гіпотонією можуть спровокувати зниження тиску з розвитком колапсу.

У разі вагітності перед вживанням бурякового соку рекомендується проконсультуватися з лікарем, оскільки його вживання може мати негативний вплив на здоров’я та розвиток плоду. Крім того, необхідно пам’ятати, що буряковий сік може мати властивості барвника, тому його вживання може призвести до забарвлення зубів та ротової порожнини.

На нашому каналі "Topress.info" в Telegram і Viber доступна тільки перевірена інформація. Не ведіться на фейки!

Topress