...

Чим можна перекусити: дізнайтеся про головні тренди харчування на 2023 рік

У нашій статті ми розповімо про головні гастро-тренди, такі як рослинні батончики, японські снек-бокси, закуски ручної роботи та м’ясні чіпси.

Перекус в перерві на роботі, під час шкільної переміни, в дорозі до дачі, після важкого тренування або просто для настрою є надзвичайно важливим для кожного з нас, щоб зарядитися енергією. Культура перекусів, так само як і культура основних прийомів їжі, з часом змінюється разом з нашим ритмом життя, стилем харчування, завантаженістю та віяннями моди. Раніше цукерки та печиво використовувалися як доповнення до чаю, але зараз багато людей більш усвідомлено ставляться до питань перекусів. Аналітична компанія Exploding Topics провела огляд гастрономічного ринку та розповіла про останні гастро-тренди, деякі з яких можуть вас здивувати.

Перекус замість їжі

Сучасному людям дуже важко знайти час на повноцінний прийом їжі протягом дня через швидкий ритм життя. За даними опитувань, більшість західних міленіалів принаймні один раз на день замінюють повноцінний прийом їжі на перекус. Це призвело до зростання попиту на ситні та висококалорійні снеки, такі як протеїнові батончики та коктейлі, батончики з горіхами та насінням. Крім того, зростає і попит на страви з сиру, яєць і м’яса, такі як сосиски або м’ясні чіпси.

Перекус «для настрою»

Закуски та снеки стають все популярнішими не лише як швидка закуска, але й як засіб для зняття стресу та підняття настрою. Вони можуть містити тонізуючі речовини, вітаміни та адаптогени, що позитивно впливають на організм. Більше 55% споживачів заявляють про свій намір споживати продукти, які поліпшують здоров’я нервової системи та допомагають заспокоїтися. Зокрема, зростає попит на продукти та напої з ноотропами — речовинами, які збільшують пам’ять, концентрацію та покращують мислення.

Екзотичні закуски

Під час пандемії та закритих кордонів ми почали сумувати за можливістю подорожувати, досліджувати нові культури та спробувати місцеву кухню у віддалених куточках світу. Тому не дивно, що все більшою популярністю користуються набори з мінізакусками національних кухонь, які зручно взяти з собою в дорогу. Ці так звані снек-бокси складаються з кількох видів закусок або дегустаційної їжі в компактному форматі. Найпоширеніші серед них страви індійської, італійської та мексиканської кухні, а також корейські та японські набори «бенто» з їхніми фірмовими стравами.

Перекус на рослинній основі

Кожен раз все більше споживачів віддають перевагу стравам і закускам на рослинній основі. Більшість переконана, що такі продукти корисніші для здоров’я, інші обирають їх через екологічні міркування, а є й ті, хто стурбований якістю м’ясних закусок.

За дослідженнями, найбільш поширеними варіантами перекусу залишаються батончики з горіхів, насіння та злаків, які займають 41% ринку. На другому місці — протеїнові батончики, що складають 20% ринку. Зазвичай їх виготовляють з рослинної сировини, такої як соєве або горохове борошно.

Найсвіжіші та найгарячіші новини без реклами на нашому Telegram каналі. Не пропустіть головне за день!