Загальна думка завжди полягала в тому, що втрата слуху — це результат природного старіння.
Але сьогодні все більше людей молодого та середнього віку стикаються з проблемами зі слуховими апаратами.
Оториноларингологи називають такі поширені причини, які можуть вплинути на зниження слуху: сірчана пробка, дифузний бактеріальний зовнішній отит, отомікоз (грибковий зовнішній отит), часткова або повна атрезія зовнішнього слухового проходу.
Важливо також згадати про ексудативний середній отит, який часто розвивається під час загострення риніту і може впливати на слух.
Незалежно від того, які фактори викликають зниження слуху, головне завдання в таких ситуаціях — своєчасно зреагувати на організм. Навіщо чекати, якщо слух погіршується день за днем або навіть тиждень за тижнем? Запитайте себе, чи не час звернутися до фахівця.
Здається, що ні. Тому, коли люди занадто довго відкладають це питання і намагаються лікуватися самостійно, вони ризикують ускладнити своє життя. Дрібниця може перетворитися на серйозну проблему, навіть хронічну, яка з часом може призвести до повної втрати слуху.
Самі лікарі рекомендують, якщо у вас є проблеми зі слухом, не втрачати часу і не сподіватися, що все пройде само собою. Самолікування — теж не вихід. Краще вчасно звернутися до лікаря.