День святого Михайла та обряди на 19 вересня: що робити, щоб привернути щастя і фінанси в дім

Свята

Це особливий день, відомий також як Трохима і Зосими, Трохимові вечорниці, Михайлів день або Михайлове чудо. Цього дня Православна Церква України за новим стилем вшановує пам’ять мучеників Трохима і Зосима Антіохійських. У народі вони вважаються покровителями бджолярів і пасічників.

Свято 19 вересня здавна пов’язане з бджолярами. У цей день наші предки готували вулики до зимівлі та збирали мед. Пасічники отримували подарунки від друзів, пригощали рідних продуктами бджільництва і навіть виставляли мед на продаж на ярмарках. А смачний мед завжди був хорошим вибором на обід або вечерю — його додавали в млинці та кашу.

Свято 19 вересня починалося з того, що вранці кожен повинен був з’їсти столову ложку меду і запити його водою, бажано святою. Вважається, що цей ритуал приносить здоров’я і дає відчуття бадьорості до кінця року. Розчинений мед у склянці води під час цього свята допомагає полегшити шлункові розлади.

На Трохима і Зосима молодь влаштовувала троїсті вечорниці, де юнаки та дівчата обирали собі пару з надією одружитися восени.

За старим стилем цей день відзначався як Михайлове чудо. Наші предки відзначали це свято з великою повагою та утримувалися від роботи, особливо в полі. 19 вересня був часом сімейних зустрічей, де родичі обговорювали свої непорозуміння і прощали один одного. Цей день вважався сприятливим для примирення.

За знаком зодіаку люди, народжені 19 вересня, належать до Діви. Їм притаманні доброта і доброзичливість. Вони навіть готові пожертвувати власними інтересами, щоб допомогти своїм близьким. Працьовитість дозволяє їм багато чого досягти в житті, але їм буває складно спілкуватися і відкриватися іншим.

На цьому тлі важливо відзначити деякі заборони та обмеження, пов’язані з цим днем. У цей день наші предки утримувалися від важкої фізичної праці, щоб не прогнівити архангела. Також не рекомендується вживати алкоголь і переїдати.

Якщо в цей день вас оточує критика з боку близьких, краще прийняти ці зауваження і взяти їх до уваги, не ображаючись. Не рекомендується починати нові довгострокові справи, такі як ремонт або будівництво, а також відкладати важливі справи на потім. Поїздки в цей день також не найкраща ідея.

Серед погодних прикмет на 19 вересня можна виділити наступні:

  • Якщо бджоли забивають вхід у вулик, це може свідчити про холодну зиму.
  • Урожай грибів у лісі може передбачити невеликий урожай наступного року.
  • Сильна гроза з гуркотом грому може свідчити про безсніжну зиму.
  • Пожовтіння листя на осиці сигналізує про швидке настання короткого бабиного літа і ранньої зими.
  • Тепла і сонячна погода обіцяє ясну і приємну осінь.
  • Південний вітер може бути ознакою гарного врожаю озимих.
  • Багато жолудів на дубі може передбачити сувору і малосніжну зиму.

На нашому каналі "Topress.info" в Telegram і Viber доступна тільки перевірена інформація. Не ведіться на фейки!

Topress