Дитина постійно проводить час за телефоном: забороняти користуватися Інтернетом або обмежувати час?

У сучасному світі ми не уявляємо своє життя без телефонів, соціальних мереж та дитячих ігор на планшетах. Більшість батьків не раді, що їх діти проводять багато часу за гаджетами, і зрозуміло хвилюються. Вони намагаються контролювати та обмежувати їх користування цими пристроями. Однак, чи є необхідність у суворих обмеженнях? Як керувати часом користування гаджетами та коли дійсно потрібно перейматися? Клінічний психолог Анастасія Крамінова поділилася своїми думками на цю тему.

Про інтернет

Багато фахівців з неврології, педіатрії, офтальмології та психології попереджають батьків про можливі шкідливі наслідки використання інтернету дітьми. Вони стверджують, що це може негативно вплинути на очі, мозок, мислення та загалом призвести до розвитку аутизму. Однак, проведені дослідження в усьому світі не підтверджують ці твердження, і не існує жодних доказів того, що інтернет може спричинити якісь серйозні проблеми здоров’я людини.

Приведу приклад. Для орієнтування на місцевості ми зазвичай користуємося навігатором. Функція, яка дозволяла знаходити необхідний шлях самостійно, зникає. Однак, на заміну їй приходять інші функції: швидке оброблення великого обсягу інформації, здатність виділяти найважливіше та запам’ятовувати інформацію за допомогою зорового аналізу.

Анастасія Крамінова, клінічний психолог, зауважує, що не варто зосереджуватися лише на негативних моментах. Сучасний світ високих технологій – місце народження дітей, і це не повинно ставити перешкоди їх розвитку. Для них це звичайна річ, як було колись для людей, які вперше побачили автомобіль або літак.

Заважає чи ні?

За висновками фахівців, як і будь-яка інша дія, використання Інтернету може заважати, якщо їй приділяється занадто багато часу. Зокрема, сучасна дитина легко піддається чарам Всесвітньої павутини, оскільки тут стимули сильніші та доступніші, і це для неї цікаво. Проте, мудра мама не дозволить своїй 2-річній дитині проводити 2 години перед телевізором, знаючи, що це може спричинити перевантаження її нервової системи.

Найкраще, що можна зробити, – досягти до 9-10 років і прикласти всі зусилля, щоб виховати в дитині свідоме ставлення до споживання інформації та контенту через гаджети.

Соцмережі

Анастасія Крамінова вважає, що соціальні мережі не завдають більше шкоди дітям, ніж будь-яке інше форма спілкування. Підлітки можуть бути досить жорстокими і травмувати один одного незалежно від культурного середовища, в якому вони зростають. Основна відмінність соціальних мереж полягає у тому, що вони надають засобів для приховування обману та фальсифікації інформації. Це може призвести до психологічних травм, шахрайства та інших негативних наслідків.

Що робити?

Необхідно вчити дитину культурі спілкування, основним правилом якої є:

  • спілкуватися в соціальних мережах лише з тими особами, яких підліток знає особисто, і знайомитися лише у компанії знайомих друзів.
  • Додатково слід пояснити дитині, що ніхто і ні до чого не може її примусити, як і в реальному житті.

На даний момент в нашій країні триває інтенсивний процес цифровізації, який може поступово знижуватися, подібно до інших країн. Проте, варто пам’ятати, що змінюватиметься не тільки технологічний прогрес, але й структура міжособистих зв’язків серед підлітків. Під час періоду статевого дозрівання, підліткові буде потрібна спілкування, щоб відіграти різноманітні ролі, які властиві його віковій категорії. Не менш важливо, що, як і раніше, батьки і діти зможуть зустрічатися з друзями, дивитися фільми та проводити час разом на природі. Анастасія Крамінова підкреслила ці аспекти.

На нашому каналі "Topress.info" в Telegram і Viber доступна тільки перевірена інформація. Не ведіться на фейки!

Topress