Дізнайтеся: скільки кофеїну занадто багато для вашого серця?

Це кількість кофеїну, яку ви можете безпечно випити без шкоди для серця

Кава – багато хто з нас любить її і навіть покладається на те, що вона допоможе нам прожити день. Речовина в каві, яка допомагає нам робити саме це, – кофеїн. Його можна знайти в каві, газованій воді, шоколаді, енергетичних напоях тощо. Але вживання великої кількості кофеїну може завдати шкоди вашому серцю. Дізнайтеся, яка кількість кофеїну є надмірною, коли мова йде про здоров’я серця.

Кофеїн

Коли ви п’єте чашку кави, ви випиваєте близько 100 міліграмів кофеїну. Але виявляється, що всі наші тіла реагують на кофеїн по-різному. Це означає, що кожного разу, коли ми п’ємо каву, наш організм по-різному реагує на те, скільки часу потрібно для розщеплення кофеїну. Рошіні Малані, сертифікований кардіолог з Манхеттенської кардіології в Нью-Йорку, розповіла Real Simple: “В середньому, максимальна концентрація кофеїну в організмі зазвичай досягає свого піку через годину після вживання кофеїновмісних напоїв. Однак будь-який вплив на серцево-судинну систему може тривати від 10 до 60 годин”. А оскільки наші організми відрізняються, вплив кофеїну, який ви п’єте, на ваше здоров’я також відрізняється для кожної людини. Це залежить від того, скільки ви п’єте, звідки він береться і як часто ви його п’єте.

Кількість

Отже, чи існує золоте правило, коли мова йде про кількість кави, яку ви повинні пити? Доктор Мелані каже, що найкраще пити дві чашки на день. Або менше, звичайно. Коли ви п’єте більше чотирьох чашок кави, ви точно не робите своєму серцю послугу. Тому, як правило, ви хочете вкластися в норму в чотириста грамів кофеїну. Незалежно від того, чи це кава, енергетичний напій, газована вода, шоколад або щось інше. Було б добре перевіряти кількість кофеїну у ваших напоях і продуктах харчування перед тим, як їх споживати. Якщо ви п’єте каву в менших горнятках, ви можете випити менше 100 міліграмів кофеїну в одній чашці. Якщо ви не перевищуєте норму в чотириста міліграмів, в ідеалі – двісті або менше, все буде гаразд.

Здоров’я

Кофеїн по-різному впливає на наше здоров’я. Перш за все, він підвищує кров’яний тиск. “Кофеїн стимулює симпатичну активність у нашому мозку, яка є нашою реакцією “бий або біжи”. Це в кінцевому підсумку призводить до звуження кровоносних судин”, – розповідає доктор Малані в інтерв’ю Real Simple. Але це також підвищує рівень холестерину. Особливо нефільтрованого. Отже, є багато причин стежити за споживанням кави і, можливо, трохи зменшити його, якщо ви турбуєтеся про своє здоров’я. Не доведено, що невеликі кількості кави мають такі ж ефекти, тому, на щастя, вам не потрібно назавжди відмовлятися від кави. Як і в усьому: все залежить від міри.

На нашому каналі "Topress.info" в Telegram і Viber доступна тільки перевірена інформація. Не ведіться на фейки!

Topress