Використання гвоздики при зубному болю допомагає зняти біль до відвідування стоматолога. Гвоздика має не тільки болезаспокійливу, але й антисептичну та протизапальну дію. Основний компонент гвоздики і гвоздикової олії евгенол використовується в стоматології, наприклад, для дезінфекції кореневих каналів. Як застосовувати гвоздику від зубного болю?
Майже завжди зубний біль вимагає візиту до стоматолога. Краще не зволікати, тому що невилікувані зубні інфекції можуть поширитися на інші частини тіла і викликати серйозні ускладнення, наприклад, міокардит.
Щоб впоратися з зубним болем і зупинити інфекцію, ми можемо піти в крісло стоматолога, ми можемо скористатися природними засобами, які є у нас вдома. Одними з найбільш рекомендованих є гвоздика. Навіть із зубом з діркою. Однак гвоздика не є ліками від карієсу чи інших проблем із зубами.
Гвоздика від зубного болю — дія
Гвоздика, або сушені бруньки кореня гвоздики (лат. Syzygium aromaticum ) , є цінною спецією, яка також використовувалася в природній медицині протягом століть. Гвоздика, а особливо гвоздикова олія, є екстреним засобом від зубного болю. Цілющі властивості гвоздики багато в чому зумовлені основною діючою речовиною прянощі – евгенолом – безбарвною маслянистою речовиною, що надає рослині характерний запах. Евгенол є основним компонентом гвоздикової олії.
Гвоздика допомагає від зубного болю, оскільки має:
- болезаспокійливі,
- анестетики,
- антибактеріальний,
- антисептик,
- протизапальні ліки.
Евгенол широко використовується в стоматології. Використовується для виробництва стоматологічного цементу і для дезінфекції кореневих каналів.
Антиоксидантна та антимікробна активність гвоздики вища, ніж у багатьох фруктів, овочів та інших спецій, і заслуговує на особливу увагу. (…) Доведено антимікробну дію гвоздики проти кількох бактерій і грибкових штамів . (…) Використання гвоздики як болезаспокійливого засобу відомо з 13 століття: від зубного болю, болю в суглобах і болю в животі. Евгенол є основною сполукою, відповідальною за цей ефект, — повідомляють вчені в Asian Pacific Journal of Tropical Biomedicine в статті, присвяченій властивостям спеції.
Гвоздика від зубного болю — як застосовувати?
При зубному болю можна використовувати гвоздику в різних формах і в поєднанні з іншими засобами, які також мають подібні властивості.
Гвоздика від зубного болю — простий спосіб
Щоб полегшити зубний біль, помістіть кілька цілих зубчиків у рот, дайте їм трохи розм’якшитися слиною і розжуйте їх неболючими зубами . Перемістіть зубчики на місце хворого зуба і потримайте близько 30 хвилин. Гвоздика при жуванні виділяє олії з болезаспокійливими та антисептичними властивостями. Можна повторити процедуру.
Мелена гвоздика від зубного болю
Подрібніть гвоздику в порошок, потім змішайте з чайною ложкою води або олії. Змочіть в суміші ватний тампон і прикладіть до хворого зуба на 30 хвилин . Після закінчення цього часу зніміть ватний диск і прополощіть рот теплою водою.
Масло гвоздики від зубного болю
Гвоздична олія відіграє важливу роль у фітотерапії як болезаспокійливий засіб. Застосовується у разі зубного болю, він усуває бактерії, відповідальні за інфекції ротової порожнини, зменшує запалення, дезінфікує та полегшує біль.
Змішайте кілька крапель гвоздичної олії з невеликою кількістю оливкової олії, змочіть у суміші невеликий ватний тампон і покладіть його на хворий зуб , уникаючи контакту з яснами. Знеболюючий ефект настає через кілька хвилин.
Гвоздикова олія безпечна, але може подразнювати шкіру та слизові оболонки, тому застосовувати її потрібно з обережністю.
Гвоздика і кайенский перець від зубного болю
Щоб посилити дію гвоздики, додайте до неї кайенский перець. Капсаїцин , що міститься в ньому, також має знеболюючі та протизапальні властивості. Змішайте подрібнену гвоздику і таку ж кількість перцю, додайте трохи води, щоб вийшла паста. Таку суміш потрібно нанести на ватний тампон і прикласти до хворого зуба, стежачи, щоб засіб не торкалося ясен, оскільки це може викликати їх подразнення. Суміш гвоздики і кайенского перцю може спочатку викликати печіння. Це нормально і має швидко пройти.
Гвоздика і кориця від зубного болю
Кориця також містить невелику кількість евгенолу і має антибактеріальні та протизапальні властивості. Можна змішати трохи цієї ароматної спеції з меленою гвоздикою, додати чайну ложку оливкової олії і перемішати, а потім ватним тампоном, змоченим у суміші, покласти на хворий зуб на 30 хвилин. Після закінчення цього часу прополощіть рот теплою солоною водою.
Гвоздика та імбир від зубного болю
Для зняття зубного болю можна також приготувати пасту з подрібненої гвоздики і тертого імбиру (протимікробну, болезаспокійливу і протизапальну дію). Просто нанесіть суміш цих унікальних рослин на ватний диск і прикладіть до хворого зуба, уникаючи ясен.
Найсвіжіші та найгарячіші новини без реклами на нашому Telegram каналі. Не пропустіть головне за день!