Користь і шкода курячої печінки: що трапиться, якщо їсти її щодня

Куряча печінка є справжнім рекордсменом за вмістом корисних речовин, вітамінів і заліза. Ендокринологиня розповіла, яку печінку ліпше обирати: курячу чи яловичу і чому.

Примітно, що в 100 г курячої печінки налічується п’ять добових норм вітаміну В12 і денна норма вітаміну В2. Доведено, що цей субпродукт допомагає схуднути, якщо його правильно приготувати.

У чому переваги

Ендокринолог і дієтолог Олена Сюракшина підтвердила, що порівняно з яловичою печінкою всі переваги на боці курячої і навела докази:

  1. У субпродукті більше вітамінів – групи А (ретинолу) і В, а також бета-каротину, альфа-каротину та вітаміну E і С.
  2. Підвищений склад заліза, що нормалізує стан крові за анемії.
  3. Печінка здатна підтримувати нервову систему і за рахунок триптофану покращувати настрій.
  4. Печінка багата на незамінні жирні кислоти та білок.
  5. Допомагає схуднути.

Корисні властивості курячої печінки

Нерідко в нас з’являється відчуття хронічної втоми. Вітаміни та мінерали в складі субпродукту допомагають поліпшити стан. Гепарин зберігає рівень згортання крові в нормі, знижуючи ризик розвитку захворювань серцевої та кровоносної систем.

Селен у курячій печінці допомагає запобігти розвитку інфаркту та інсульту, знизити високий рівень “поганого” холестерину. Речовина холін покращує мозкову діяльність і пам’ять, тим самим нівелює ризик виникнення вікової деменції.

Якщо систематично вживати її з гарнірами з овочів на обід або вечерю, можна домогтися помітного зниження ваги. Головне – готувати печінку з мінімальним додаванням олії, а краще просто відварити перед вживанням.

Кому протипоказана куряча печінка

Через підвищений вміст білка куряча печінка протипоказана людям із хронічними захворюваннями нирок.

Категорично заборонена печінка і в разі загострення хронічних захворювань (наприклад, панкреатиту), не рекомендується в разі виразки шлунка та хронічного гастриту.

Через перевищення в печінці допустимої добової норми деяких вітамінів не рекомендується їсти понад 300-400 грамів курячої печінки на тиждень. Важливо стежити за терміном придатності, щоб уникнути токсичності.

На нашому каналі "Topress.info" в Telegram і Viber доступна тільки перевірена інформація. Не ведіться на фейки!

Topress