Лікар-гастроентеролог: ось чому вам важко випорожнитися під час подорожі

Існує чотири найпоширеніші причини, чому у вас можуть виникнути проблеми з випорожненням.

Довгий переліт, нескінченна поїздка на автомобілі або швидка подорож з ночівлею – ваш кишечник завжди реагує на подорож. І зазвичай це не найкращим чином. То чому ж у нас виникають проблеми з випорожненням під час подорожей? Вілл Булсевич, доктор медичних наук, гастроентеролог з Чарльстона, Південна Кароліна, і автор бестселера New York Times “Заправлені клітковиною”, пояснює причини, чому у нас виникають проблеми з випорожненням під час подорожей.

Стрес

Незважаючи на те, що ваша відпустка має бути розслаблюючою, подорож, безумовно, може бути дуже стресовою. А стрес впливає на ваш кишечник. Це означає, що буде дуже корисно інвестувати в деякі способи зменшення стресу. Речі, які ви можете робити під час подорожі або після прибуття до місця призначення.

Темп

Швидше за все, ви какаєте досить регулярно, зазвичай вранці. А це означає, що кожного разу, коли ви змінюєте часовий пояс або коли ви проводите ранок у дорозі, ваш ритм збивається. Як тільки ви звикнете до нового розпорядку дня, ваш кишечник теж пристосується. Тільки для того, щоб знову засмутитися, коли ви повернетесь додому.

Переміщення

Коли ви малорухливі, ви збільшуєте ризик виникнення закрепів. А коли ви проводите багато часу, сидячи в машині, в літаку або лежачи на шезлонгу у відпустці, ви не рухаєтеся стільки, скільки повинні. Просто переконайтеся, що ви гуляєте тридцять хвилин щодня. Таким чином, ви не будете страждати від запорів, і ваша подорож буде більш розслабленою.

Їжа та напої

Те, що безпосередньо впливає на здоров’я вашого кишечника, – це їжа та напої. Щоразу, коли ви виходите з дому, ви стикаєтеся з різними видами їжі. Речі, які ви, можливо, не готували для себе вдома. І це змінює стан вашого кишечника та частоту випорожнень. Тому переконайтеся, що ви їсте багато продуктів, багатих на клітковину, і включіть у свій раціон пробіотичні продукти. Також намагайтеся пити багато води і обмежте споживання алкоголю.

З цими порадами ваші подорожі в часі можуть стати більш приємними в майбутньому.

На нашому каналі "Topress.info" в Telegram і Viber доступна тільки перевірена інформація. Не ведіться на фейки!

Topress