Нещодавно лікар-ендокринолог розповів нам, кому не рекомендується вживати кукурудзу. Це особливо важливо враховувати, коли на прилавках ринків і супермаркетів з’являється свіжа кукурудза. Після дозрівання качани набувають характерного жовтого відтінку та неповторного аромату, пише gastronom. Дуже спокусливо поласувати смачною вареною кукурудзою, але варто пам’ятати, що деяким людям варто утриматися від цих літніх ласощів. Перевірте, чи можна вам включати кукурудзу у свій раціон.
Інтенсивний яскраво-жовтий колір кукурудзи, завдяки вмісту каротиноїдів, природних антиоксидантів, робить її апетитною і корисною. Крім того, цей культурний рослинний продукт має багатий запас вітамінів, мінералів і мікроелементів. Особливо велика кількість цінних речовин міститься в качанах кукурудзи, які досягають свого піка поживності в кінці липня — на початку серпня, коли починається збір нового врожаю.
Важливо відзначити, що кукурудза, крім корисних властивостей, містить також речовини, які можуть бути неприйнятними для деяких людей. До них відносяться глютен, крохмаль і значна кількість цукру. Ці інгредієнти зумовлюють обмеження на споживання кукурудзи для певних категорій людей.

Ендокринолог і дієтолог Олена Євдокимова зазначає, що “кукурудза абсолютно не підходить для вживання хворим на цукровий діабет будь-якого типу через її здатність швидко підвищувати рівень глюкози в крові. Крім того, цей продукт може бути небажаним для людей з порушеннями здоров’я шлунково-кишкового тракту через високий вміст грубої клітковини, яка може подразнювати слизову оболонку. Це особливо актуально для людей з порушеннями функції жовчного міхура і печінки, оскільки кукурудза сприяє скороченню жовчного міхура”.
Ті, хто має надмірну вагу або ожиріння, також перебувають у групі ризику. У цьому випадку швидкі вуглеводи, що містяться в кукурудзі, можуть призвести до подальшого збільшення і без того