Meta платить за свої помилки: користувачі Facebook можуть отримати відшкодування

Якщо ви користувалися Facebook у період з травня 2007 року по грудень 2022 року, ви можете мати право на частку відшкодування у розмірі 725 мільйонів доларів, які компанія Meta, раніше відома як Facebook, погодилася виплатити в рамках колективного позову, пише dailymail. У позові стверджувалося, що Meta без дозволу надавала дані користувачів і дані про друзів користувачів третім особам.

Позов був поданий у 2019 році позивачами, які стверджували, що Meta ділилася не лише базовими даними, такими як стать і вік, але й більш особистою інформацією, такою як фотографії, відео, які вони знімали, відео, які вони переглядали, і слова з їхніх особистих повідомлень. Позов об’єднав кілька позовів, поданих проти компанії, і стверджував, що Meta не захистила контент та інформацію користувачів від зловживань або несанкціонованого доступу. Це дозволило стороннім додаткам отримати доступ до приватної інформації користувачів Facebook, в тому числі політичній консалтинговій фірмі Cambridge Analytica, без відома або згоди користувачів.

Право на отримання компенсації мають користувачі, які мали обліковий запис у Facebook з 24 травня 2007 року до 22 грудня 2022 року. Ці особи повинні подати позов до 25 серпня 2023 року, щоб отримати частину відшкодування. Мирова угода була затверджена минулого місяця федеральним суддею Каліфорнії, і користувачі, які вважають, що вони мають право на частку, можуть заповнити форму, вказавши своє ім’я, адресу та електронну пошту, а також імена користувачів Facebook і номери телефонів, пов’язані з їхніми акаунтами.

Meta не визнала жодних правопорушень у судовому процесі, але погодилася виплатити компенсацію в інтересах своєї спільноти та акціонерів. Компанія також заявила, що переглянула свій підхід до конфіденційності та впровадила комплексну програму захисту даних протягом останніх трьох років.

У 2022 році витік документів показав, що інженери з питань конфіденційності сайту вказали на недоліки в системі управління даними, визнавши, що вони не знають, куди потрапляють дані користувачів. Витік був виявлений після того, як компанія потрапила під обстріл за збір особистої інформації користувачів, які не бажали цього, з метою, в тому числі таргетованої реклами.

На нашому каналі "Topress.info" в Telegram і Viber доступна тільки перевірена інформація. Не ведіться на фейки!

Topress