...

Найгірші вуглеводи для людей старше 50 років

Коли ви були дитиною, ви могли б хотіти піцу, чізбургери та морозиво до кожного прийому їжі. І, будучи молодою людиною, можливо, ви їли сильно посолену локшину швидкого приготування, рис і квасолю. Але з віком те, що ви їсте, відіграє надзвичайно важливу роль у вашому загальному здоров’ї.

Мода на дієти приходить і йде. Знежирене це та без цукру, які стоять на полицях. Проте однією з найбільших і найважливіших частин здорового харчування для дорослих старше 50 років є вуглеводи, які часто неправильно розуміють.

Що таке вуглеводи?

Вони можуть бути вашим другом або ворогом, особливо коли вам більше 50.

Хороші вуглеводи, погані вуглеводи. Вуглеводи природно містяться в багатьох продуктах, таких як фрукти, овочі та зернові. Їх часто називають «хорошими» вуглеводами. Їх також додають як цукор або крохмаль до оброблених харчових продуктів, таких як газовані напої, чіпси та цукерки. Їх називають «поганими» вуглеводами.

Оброблена їжа, яка містить шкідливі вуглеводи, є найгіршою для вашого здоров’я. Вони перевантажують ваше тіло додатковим цукром, крохмалем та іншими нездоровими речовинами. Вибираючи природні альтернативи, ви забезпечуєте своє тіло здоровішою кількістю цукру , крохмалю та клітковини.

Що роблять вуглеводи. Хороші вуглеводи мають багато функцій, зокрема:

  • Дає вам енергію
  • Зменшує ваші шанси отримати такі проблеми зі здоров’ям, як хвороби серця, ожиріння та діабет
  • Допомагає вам контролювати свою вагу

Числа та вуглеводи

Хороші вуглеводи повинні складати приблизно половину ваших добових калорій. Оброблена їжа з поганими вуглеводами – це «порожні» калорії, у яких бракує поживних речовин. Вони не дають вам переваг для здоров’я хороших вуглеводів. Щоб стежити за своїми цифрами, прочитайте « Харчову цінність » на етикетках харчових продуктів.

Дотримання здорової дієти після 50 років не потребує скорочення чисел і повної відмови від вуглеводів. Просто пам’ятайте про те, звідки надходять ваші вуглеводи, це може мати велике значення.

Переваги вибору хороших вуглеводів

Дієта і харчування. З віком збалансоване харчування допомагає залишатися здоровим. Оскільки вуглеводи складають приблизно половину вашого раціону, хороші вуглеводи є ключем до плану здорового харчування.

Здорові харчові звички можуть:

  • Допомагайте захисту свого організму або імунній системі.
  • Допомагає підтримувати здорову вагу .
  • Знизьте свої шанси на захворювання серця, високий кров’яний тиск і втрату кісткової маси.

Правильне харчування також може:

  • Підвищте свою концентрацію, пильність і пам’ять.
  • Знизити ризик хвороби Альцгеймера.
  • Підняти настрій.
  • Покращте зовнішній вигляд шкіри та волосся.

Вуглеводи, яких потрібно уникати, плюс кращі ставки

Солодкі напої, газовані напої та фруктові соки. У них часто додають цукор. Ви можете замінити їх газованою сельтерською водою зі справжнім фруктовим соком або злегка підсолодженим чаєм . 

Білий хліб. Просто замініть звичайний хліб для сендвічів на цільнозерновий або цільнозерновий хліб. 

Макарони. Як і хліб, вибирайте цільнозернові або цільнозернові види вашої улюблених макарон. Або використовуйте такі овочі, як цукіні та патисони, щоб приготувати «овочеву локшину». 

Картопля фрі та картопляні чіпси. Навіть знежирені чіпси з низьким вмістом натрію містять шкідливі вуглеводи. Чіпси з солодкої картоплі або чорної квасолі можуть бути більш здоровим варіантом. Ви також можете зробити різноманітні овочеві чіпси вдома.

Печиво, торти та тістечка. Ймовірно, ви не будете шоковані, дізнавшись, що кількість цукру та масла в більшості хлібобулочних виробів шкідлива для вас. Спробуйте задовольнити свою тягу до солодкого свіжими, замороженими або сушеними фруктами.

Цукерки, шоколад і морозиво. Як і у випадку з хлібобулочними виробами, свіжі фрукти є хорошою заміною для цих видів шкідливої ​​їжі.

Білий рис. Це не так погано, як інші оброблені харчові продукти, але не так корисно, як цільнозернові альтернативи , такі як коричневий рис або кіноа.

Ароматизовані йогурти. Це вимагає додаткової роботи, але додавання свіжих або заморожених фруктів до ваших улюблених простих йогуртів позбавить вас багатьох поганих вуглеводів, які містяться в ароматизованих йогуртах. 

Цукристі каші. Більшість із них містить багато шкідливих вуглеводів. Подумайте про заміну солодких пластівців натуральними, цільнозерновими. Або перейдіть на необроблену вівсянку зі свіжими фруктами.

Купуйте обережно

Навіть коли ви збираєтеся купувати їжу з позначкою «з низьким вмістом жиру» або «без цукру», завжди перевіряйте харчову цінність, щоб зрозуміти, що ви отримуєте. Виберіть натуральну альтернативу, коли розглядаєте варіант із низьким вмістом жиру або без цукру. 

Найсвіжіші та найгарячіші новини без реклами на нашому Telegram каналі. Не пропустіть головне за день!