Неправда, що минтай придатний лише для кормлення кішок: 5 міфів про споживання мінтая

Експерти провели оцінку якості 15 популярних торгових марок минтая та відповіли на важливе питання про те, чи є правдою твердження, що під кіркою льоду знаходиться несвіжа риба, яка придатна лише на корм для бродячих кішок.

Мінтай – це недорога риба, яка придатна тільки як корм для кішок

Експерти вважають, що мінтай має такі ж корисні якості, як і інші види риб з білою м’язовою тканиною. Ця риба є відмінним джерелом білка, який містить повний набір необхідних амінокислот. Незважаючи на невисокий вміст жиру, мінтай містить значну кількість омега-3 ненасичених кислот.

У 100 грамах мінтая міститься близько 16 грамів повноцінного білка, що становить приблизно 30% рекомендованої денної норми. Цей білок містить набір амінокислот, які необхідні для забезпечення належного харчування. Мінтай має низький вміст жирів (0,9 грамів на 100 грамів продукту) та високий вміст ненасичених жирних кислот омега-3 (500-600 мг на 100 грамів продукту), які є важливими для профілактики серцево-судинних захворювань.

Упаковки з філе минтая містять більше льоду, ніж самої риби

Згідно з технічним регламентом “Про безпеку риби та рибної продукції”, масова частка глазурі в продукті не повинна перевищувати 5% від загальної маси. У дослідженні виявлено, що більшість торгових марок відповідає цьому нормативу. Проте, важливо звернути увагу на те, що фактична маса нетто мороженого філе риби повинна відповідати заявленій масі після зняття глазурі. Якщо маса нетто філе риби (без глазурі) менша, ніж заявлена на пакуванні, то покупець платить за воду і отримує менше риби, ніж очікував. Однак, під час дослідження експерти підтвердили, що заявлена на пакуванні маса у всіх торгових марках відповідає фактичній вазі. Таким чином, споживач не буде обманутий і отримає стільки риби, за скільки заплатив.

Важливо знати, що більшість покупців не усвідомлює, що саме товста шкірка льоду виконує найважливіші функції. Вона надійно захищає рибне філе, утримуючи вологу та запобігаючи окисленню жирів.

Є ще один важливий фактор – навіть якщо маса нетто відповідає вимогам, але глазурі здається забагато, то розморожування риби відбувається повільніше, за інших рівних умов. Однак це не впливає на якість продукту, тому в цьому випадку бали рейтингу не знижувалися.

Філе мінтая часто заморожують та розморожують для подальшого використання

Експерти також перевірили, чи піддавалася риба розморожуванню в процесі транспортування. Це важливо, тому що під час повторного заморожування риба буде сухішою, а якщо врахувати, що м’ясо минтая нежирне, то споживач, коли розморозить минтай, матиме справу з жорсткою, не соковитою продукцією, яка має погану консистенцію.

Згідно з офіційними вимогами глибоке зневоднення не має перевищувати 10% від маси або площі поверхні продукції. Так, за результатами дослідження, продукція багатьох торгових марок відповідає підвищеним вимогам.

М’ясо минтая не може бути соковитим

Якість м’язової тканини риби оцінюється за її водоутримувальною здатністю, яка визначає, наскільки багато води зберігається в тканині. Чим свіжіша риба, та чим менше її піддають термічній обробці, коливанням температури, замороженню-розморожуванню або підморожуванню, тим вище буде її водоутримувальна здатність. Цей показник визначається шляхом вимірювання води, що виділяється з тканини під час пресування. Якщо білки в тканині розпадаються через вплив небажаних факторів, то волога втрачається більше, і кінцевий продукт стає більш сухим і жорстким. Це може знизити вихід готового продукту.

Згідно з підвищеними вимогами водоутримувальна здатність має бути не менше 50%, і цим вимогам продукція більшості торгових марок на російському ринку відповідає.

У магазинах часто продають філе, яке не є свіжим

Експерти провели перевірку свіжості філе минтая шляхом вимірювання масової частки азоту летких основ. Згідно з встановленими вимогами, масова частка азоту не повинна перевищувати 35 мг на 100 г. Результати перевірки підтвердили, що вся продукція відповідає цьому стандарту, що свідчить про свіжість всієї дослідженої риби.

На нашому каналі "Topress.info" в Telegram і Viber доступна тільки перевірена інформація. Не ведіться на фейки!

Topress