...

Ось добавки, які варто приймати на кожному етапі вашого життя

Вітамін D, кальцій і магній найкраще підходять для двадцятирічних, тоді як омега-3 необхідні у віці 40 років.

Добавки. Це ті чудодійні засоби, про які часто забувають, але які роблять все можливе, щоб допомогти нам жити здоровим життям — якщо ми не забуваємо їх вживати, звичайно.

У новому дослідженні Health & Food Information Service (HSIS) було виявлено, що третина британських жінок відчувають дефіцит поживних речовин, а більше половини не замислюються про свій раціон (подумайте: поживні речовини, які ви споживаєте з їжею, а не сидячи на дієті).

Харчові добавки, такі як Омега-3 та вітаміни, можуть бути настільки корисними для жіночого раціону, що можуть допомогти задовольнити ті потреби, які не задовольняються продуктами харчування, які ви споживаєте.

Тож якщо ви не їсте багато жирної риби (омега-3 та вітамін D), моркви та листової зелені (вітамін А), броколі або брюссельської капусти (вітамін В), можливо, вам варто почати приймати харчові добавки, і це може підтримати ваше здоров’я.

«У всіх семи вікових групах жінок — від дитинства до похилого віку — для оптимального здоров’я, а також для підтримки вагітності, лактації та менопаузи необхідні певні поживні речовини, — пояснює співавтор дослідження і дієтолог HSIS, доктор Керрі Ракстон (Carrie Ruxton).

«Жінки мають унікальні потреби у вітамінах, мінералах та жирних кислотах, які, якщо їх не задовольнити за допомогою дієти, можуть призвести до погіршення здоров’я або вплинути на розвиток наступного покоління. Ось чому жінкам важливо думати про потреби в поживних речовинах на своєму життєвому етапі та уникати універсального підходу».

Тож які вітаміни слід приймати? Нижче ми розповімо про те, що саме вам потрібно — від дитинства до 60 років і далі.

У дитинстві: вітаміни A, C, D та Омега-3

Діти потребують різноманітних поживних речовин, які можуть допомогти здоровому розвитку, і найважливішими з них є вітаміни А, С і D.

«У перші роки навчання в школі її мозок потребує підтримки Омега-3 (корисні жири) та достатнього зволоження водопровідною водою, — пояснює Ракстон. «У перші роки життя дівчатка часто відмовляються від їжі, що може вплинути на їхню здатність отримувати всі необхідні поживні речовини. Поєднання підходу «їжа в першу чергу» з дитячими полівітамінами — це хороший шлях вперед, але додайте добавку риб’ячого жиру, якщо вона не їсть жирну рибу».

У підлітковому віці: Вітаміни групи В, кальцій та залізо

У підлітковому віці відбувається інтенсивний ріст, а це означає, що кальцій необхідний для росту скелета. Залізо також необхідне, коли у дівчинки починаються місячні.

«Пропуск сніданку або дотримання модних дієт у прагненні виглядати як її улюблений інфлюенсер може призвести до недостатнього споживання вітамінів групи В і клітковини», — додає Ракстон. «Цукор і калорійна нездорова їжа можуть бути спокусливими, особливо якщо її однолітки балуються ними, але вони не живлять її організм, що змінюється, і можуть поставити її в небезпечну зону дефіциту».

У віці до 20 років: вітамін D, кальцій, магній

У віці 20 років, як правило, ви починаєте віддавати перевагу вищій освіті або роботі, що може призвести до того, що харчування відійде на задній план.

«Життя полягає в тому, щоб розважатися — можливо, вживаючи забагато алкоголю або покладаючись на їжу на винос. Молоді жінки можуть відчувати тиск щодо дотримання дієти, але пік кісткової маси досягається у 20-річному віці. Тому економія на поживних речовинах, необхідних для здоров’я кісток, таких як вітамін D, кальцій і магній, може призвести до пізнішого остеопорозу», — каже Ракстон. «Враховуючи зростаючу тенденцію до рослинної дієти, багато жінок не знають, що відмова від продуктів тваринного походження може призвести до дефіциту поживних речовин, таких як вітамін B12, вітамін D, залізо, йод, цинк і селен».

Для вагітних: фолати, холін, йод, вітамін D, білок і клітковина

Якщо ви намагаєтеся завагітніти — в будь-якому віці — Ракстон рекомендує приймати фолієву кислоту, холін і йод, оскільки це «ключ до здорового зачаття».

«Урядові дані показують, що дев’ять з 10 жінок мають низький рівень фолатів у крові — необхідних для захисту плоду від дефектів нервової трубки», — пояснює Ракстон.

«Після вагітності жінці необхідно збільшити споживання вітаміну D і високоякісного білка для росту тканин, а також клітковини для здоров’я кишечника. Проте дві п’ятих (39%) британських жінок ніколи не приймають добавки з вітаміном D, згідно з опитуванням HSIS. Встановлено, що вітамін B6 допомагає полегшити легкі симптоми нудоти та ранкової нудоти».

У віці 30-40 років: поліфеноли, калій, Омега-3 та вітамін B5

«На цьому етапі життя жінки часто розриваються між роботою, стосунками, дітьми та літніми родичами. Хоча це може бути час пікових досягнень і доходів, стрес, втома і брак часу беруть своє», — каже Ракстон.

«Саме тоді, коли для забезпечення здорового старіння необхідно зібрати всі частини пазла здоров’я, багато жінок набирають вагу, стають більш сидячими і роблять нездоровий вибір у харчуванні — і все це за допомогою кількох келихів вина. Основні поживні речовини на цьому етапі включають поліфеноли, калій і омега-3 (для здоров’я серця і судин), а насичені жири і цукор повинні бути під контролем. Половина (49%) жінок, опитаних в рамках дослідження HSIS, не знали про важливість омега-3 для здоров’я серця».

Після 50 років: кальцій, магній, вітамін D і вітаміни групи В

Кінець 40-х — початок 50-х років часто є часом гормональних змін, оскільки саме в цей час більшість жінок переживають менопаузу — і це може бути важким періодом як у психологічному, так і в фізичному плані.

«Залізо — це один із дефіцитів, на який слід звернути увагу, якщо менструації стають важчими. Для багатьох жінок збільшення ваги та здуття живота може стати проблемою, а здоров’я кишківника — ключовим фактором», — каже Ракстон. «Вітаміни групи В необхідні для боротьби з перепадами настрою, а припливи можуть серйозно впливати на повсякденне життя жінки. Жінкам також необхідно підтримувати мінеральну щільність кісткової тканини за допомогою вітаміну D і кальцію, оскільки яєчники перестають виробляти захисний естроген».

У віці 60 років і старше: Омега-3, вітамін D, вітамін А, вітамін С, пробіотики та пребіотики

Коли вам виповнюється 60 років, те, що ви даєте своєму організму, стає вирішальним, оскільки в цьому віці організм має менші потреби в енергії та аналогічні або більші потреби в мікроелементах.

«Полівітаміни та мультимінерали дійсно можуть стати в нагоді [в цьому віці]», — каже Ракстон. «Мінімізація зниження когнітивних функцій є ключовим завданням для літніх жінок, а Омега-3 є ключовою захисною поживною речовиною.

«Імунне здоров’я також потребує підтримки вітамінів А, С і D. Старіння призводить до зменшення бактеріального різноманіття кишківника, що робить організм більш відкритим для бактерій і вірусів, тому підтримка здоров’я кишківника пробіотиками і пребіотиками може бути корисною. Як повідомляє glamourmagazine, їх можна вживати як альтернативу живим йогуртам, ферментованим продуктам, чаю, цибулі, часнику та артишоку».

Найсвіжіші та найгарячіші новини без реклами на нашому Telegram каналі. Не пропустіть головне за день!