Особливі надбавки: Що чекає на пенсіонерів у другій половині вересня 2023 року

Фінанси

У вересні цього року ми отримали повідомлення від Пенсійного фонду України (ПФУ) щодо виплати пенсій. До кінця 2023 року нових індексацій не передбачається, а це означає, що пенсії залишаться незмінними. Варто зазначити, що є кілька винятків. Серед них — пенсіонери, яким цього року виповнилося 70, 75 або 80 років, і вони отримають підвищення, пов’язане з віком.

Станом на 17 вересня профінансовано такі види виплат:

Пенсійні виплати на суму 38,1 млрд гривень. Ця сума включає 7,7 млрд грн через Укрпошту та 30,4 млрд грн через уповноважені банки.

  • Житлові субсидії та пільги – 1097,1 млн грн.
  • Страхові виплати, включаючи оплату лікарняних, склали 1703,3 млн грн.

Цього року громадяни, яким виповнилося 80 років і більше, можуть розраховувати на додаткові 570 гривень до пенсії. Водночас люди віком від 75 до 80 років отримують додатково 456 гривень, а люди віком від 70 до 75 років мають право на додаткові 300 гривень.

Мінімальна пенсія залишається стабільною на поточному рівні. Раніше цей розмір переглядався двічі на рік – 1 липня та 1 грудня — відповідно до зміни прожиткового мінімуму. Однак у 2023 році цей процес було призупинено. Як наслідок, мінімальна пенсія, яка на початок року становила 2093 грн, залишиться незмінною до кінця 2023 року.

Пенсіонери, які проживають на прифронтових територіях, можуть мати право на додаткові виплати від ООН. Однак слід зазначити, що не всі отримають цю додаткову фінансову підтримку. Для того, щоб отримати допомогу від ООН, пенсіонери повинні відповідати наступним критеріям:

  • Вони мають статус внутрішньо переміщених осіб і проживають на території, де ведуться або можуть вестися бойові дії.
  • Пенсійна виплата становить менш ніж 3 000 гривень на місяць.
  • Вони не отримували додаткових грошових виплат від міжнародних організацій з 1 березня 2023 року.
  • Пенсіонери, які мають на це право, отримають додаткову фінансову підтримку від ООН.

На нашому каналі "Topress.info" в Telegram і Viber доступна тільки перевірена інформація. Не ведіться на фейки!

Topress