Перероблене м’ясо підвищує ризик раку кишківника, але троє з п’яти про це не здогадуються

Кожен четвертий м’ясоїд з’їдає понад 50 г переробленого м’яса на день, причому шість з десяти не знають, що це підвищує ризик розвитку раку кишечника, як свідчать результати дослідження.

На кожні 50 г переробленого м’яса, які люди з’їдають регулярно, вони на 16% більше ризикують захворіти на рак кишківника, ніж ті, хто його не споживає. Глобальне дослідження також показує, що кожен десятий випадок раку кишечника у жінок і 14,5% випадків у чоловіків пов’язані з регулярним споживанням переробленого м’яса, такого як бекон, ковбаси, шинка та м’ясні напівфабрикати.

Але опитування 2000 дорослих людей показало, що більше чверті (27%) не мають жодних занепокоєнь щодо впливу переробленого м’яса на їхнє здоров’я або підвищеного ризику захворіти на рак кишківника. А з восьми з десяти респондентів, які їдять м’ясо, лише 24% вважають, що їдять занадто багато, тоді як 58% вважають, що споживають саме ту кількість, яка їм потрібна.

Перероблене м’ясо – це будь-яке м’ясо, яке було законсервоване шляхом копчення, в’ялення, засолювання або додавання хімічних консервантів.

Певні хімічні речовини, додані до м’яса для його консервації, такі як нітрати і нітрити, вступають в реакцію з організмом при вживанні в їжу – і саме ця реакція, серед іншого, сприяє підвищенню ризику раку кишечника. Також з’ясувалося, що четверо з п’яти опитаних – м’ясоїди, які з’їдають в середньому 40 г переробленого м’яса на день, а чверть з’їдає більше 50 г на день.

На нашому каналі "Topress.info" в Telegram і Viber доступна тільки перевірена інформація. Не ведіться на фейки!

Topress