Подорожчання пального: Що чекає на автовласників

Україна

Експерти попереджають автовласників про надзвичайне зростання цін на бензин і дизпаливо до кінця вересня.

За останніми підрахунками, вартість пального на заправках зросте на 2-3 гривні. Причиною цього є світовий ринок нафти, який, за словами Дмитра Льоушкіна, засновника мережі АЗС “Прайм”, переживає зростання цін.

На сьогодні вже підскочили гуртові ціни на нафту, а через 2-3 тижні після того, як дороге пальне з’явиться на заправках, очікується зростання роздрібних цін.

“Після заправки якіснішим пальним заправки можуть бути змушені підняти ціни для своїх клієнтів”, – підкреслює пан Льоушкін.

Крім того, Україна має великі запаси пального через дунайські порти. Однак нещодавні обстріли серйозно підірвали цю інфраструктуру, і постачальники уникають залишати ресурс у портовій інфраструктурі.

Залізнична система також постраждала від обстрілів і може становити загрозу для постачання палива. Якщо ризики продовжуватимуть зростати, трейдери можуть відмовитися від цього способу постачання.

Нещодавно була зруйнована трубопровідна система постачання палива, але цей факт залишається недооціненим. Згідно з повідомленнями, останні два тижні були важливими для нафтової інфраструктури.

В результаті очікується зростання цін на бензин А-95, можливо, до 55-56 гривень за літр. Це означає, що для автовласників заправка 45-літрового бака коштуватиме близько 2 500 гривень.

Ситуація з пальним ускладнюється ще й підвищенням влітку ставок податку на додану вартість на пальне з 7% до 20%. Це також призвело до зростання цін. Втім, світові ціни на нафту зараз також вищі, що відображається на цінах на пальне.

На момент останніх даних нафта марки Brent коштує $91,67 за барель, а з липня ціна зросла на $16.

З початку липня середня ціна бензину А-95 зросла на 8 гривень і становить 53,27 гривні за літр, порівняно з 44,85 гривні наприкінці червня.

Експерти також прогнозують подорожчання пального на 5 гривень до кінця року. Втім, є можливість зменшити зростання цін за допомогою маркетингових кампаній.

На нашому каналі "Topress.info" в Telegram і Viber доступна тільки перевірена інформація. Не ведіться на фейки!

Topress