Правові пастки для українців: Повернення з-за кордону може бути непростим

Україна

Повертаючись до теми юридичних питань, Михайло Подоляк, радник Офісу Президента, зазначив, що українці, які переховуються від війни за кордоном, можуть зіткнутися з різними юридичними труднощами при поверненні додому. Він додав, що у випадках, коли люди використовували фіктивні довідки для виїзду за кордон, будуть прийматися судові рішення, оскільки це може сприйматися як прояв корупції.

“Основним кроком буде звернення до судів країн, де ці люди перебувають як біженці з певним правовим статусом, з вимогою анулювати ці довідки. Потрібно буде довести, що вони отримали їх нечесним шляхом”, – підкреслив Подоляк.

Звичайно, слід зазначити, що процедура екстрадиції може бути ускладнена у випадках, коли інші країни вважають, що особи мають право уникати участі у конфлікті. Тому, за словами пана Подоляка, масове повернення таких осіб може бути складним завданням.

“Але уряд вестиме реєстр людей, які виїжджали за фіктивними довідками, і це може призвести до юридичних проблем при поверненні в Україну. Це буде стосуватися розгляду причин їхнього виїзду та інших аспектів”, – підкреслив він.

На нашому каналі "Topress.info" в Telegram і Viber доступна тільки перевірена інформація. Не ведіться на фейки!

Topress