Прикмети на 26 серпня: природа підказує про плани на майбутнє

Свята

26 серпня 2023 року — день, сповнений прикмет і повір’їв. Згідно з цими віруваннями, цього дня православні християни вшановують пам’ять єпископа Тихона Задонського, ім’я якого вважається символом пристрасті та відданості. Ця назва була обрана не випадково. Справжнім поєднанням двох свят є 26 серпня в Україні, коли вшановується ікона “Страсної” Божої Матері. Цей день називається днем Тихона Страстотерпця.

За давніми повір’ями, в цей день селяни масово відвідували храми, звертаючись до ікони Страсної Божої Матері. Вони молилися про захист від пожежі та інших стихійних лих. Вірять, що ця ікона може позбавити від хвороб і принести вирішення складних життєвих ситуацій.

Також ікона відома своєю здатністю відганяти негативну енергію. Тому в день Тихона Страстотерпця виникло традиційне ритуальне дійство: пронести ікону Страстотерпця по всіх кімнатах будинку, приділяючи особливу увагу коморі.

У сільській місцевості цей день також символізує початок підготовки до нового врожаю. Цікаво, що в день Тихона Страстотерпця відзначався обряд прикрашання погребів і підготовки їх до наступних робіт. Біля комор проводили спеціальний ритуал, щоб захистити насіння від гниття. Люди їли будяк і читали молитви, вірячи, що ці дії сприятимуть гарному врожаю.

Вважалося, що в день Тихона можна просити пробачення і відпускати образи. Сварки були неприпустимі, а якщо хтось ставав причиною конфлікту, то краще промовчати та відійти. Вважалося, що невисловлені в цей день образи можуть залишатися з людиною до самої смерті, особливо це стосувалося людей похилого віку.

У деяких селах на Тихонів день було заведено відвідувати кладовища і вшановувати пам’ять померлих. Селяни приносили пироги з яєчною або ягідною начинкою, клали їх біля могил, а поруч залишали яйця. І, звичайно ж, не забували залишити додаткове місце за столом, сподіваючись, що душі померлих прийдуть на вечерю.

Тому, відзначаючи цей особливий день, не забуваймо про давні прикмети:

Традиційно 26 серпня прогнозують, що над лісом буде туман, а це означає, що грибів буде більше. А вночі, якщо ви почуєте ухання сови, можна очікувати зміни погоди. Якщо сильний вітер, то вересень буде дощовим. Якщо день тихий, то протягом наступних трьох днів очікується сильний вітер. Підсолоджене сіно на Тихона — ознака наближення дощів. Небо з місяцем, що дивиться вниз, може передбачати негоду. Жовте листя на березі 26 серпня — попередження про наближення заморозків. А якщо в цей день в лісі є гриби, то це може спростувати надії на врожайний рік. І, звичайно, не забуваймо, що спекотний день обіцяє холодну зиму, а холодний — теплу.

На нашому каналі "Topress.info" в Telegram і Viber доступна тільки перевірена інформація. Не ведіться на фейки!

Topress