РФ зреагувала на оголошення першої країни ЄС про готовність заарештувати Путіна

Німеччина розглядає можливість арешту російського президента, якщо він потрапить на територію Німеччини.

Німецька влада стала першою, хто оголосив про готовність виконати ордер Міжнародного кримінального суду на арешт президента Російської Федерації Володимира Путіна. Йому ставлять підозру в незаконній депортації українських дітей. Якщо Путін приїде на територію Федеративної Республіки Німеччина, його затримають.

Згідно з інформацією від Zeit, глава Мін’юсту Німеччини Марко Бушман зробив таку заяву.

За словами міністра, якщо суд Гаги звернеться до Інтерполу та до всіх держав, які визнають його юрисдикцію, то буде подано запит на виконання ордера. У такому разі, ФРН зобов’язана буде арештувати російського президента, якщо він здійснить поїздку на територію Німеччини.

Міністр юстиції заявив, що всі країни, які ратифікували Римський статут, зобов’язані виконувати рішення Міжнародного кримінального суду.

Михайло Подоляк, радник у офісі президента України, висловив позитивну думку про те, що Німеччина була першою країною, яка заявила про свою готовність виконати ордер Міжнародного кримінального суду.

Як повідомляє Діалог, висловлювання голови Мін’юсту Німеччини вже отримало коментар з боку Москви. Глава Слідчого комітету РФ Олександр Бастрикін наказав центральному апарату провести “правову оцінку” цього заяви німецького міністра.

На нашому каналі "Topress.info" в Telegram і Viber доступна тільки перевірена інформація. Не ведіться на фейки!

Topress