Ризик серцевих захворювань прихований у людей після 40 років: що потрібно знати

Нові дослідження вказують на те, що ризик серцевого нападу може збільшуватися вісім разів, якщо у людини є прихована хвороба серця. Проте, атеросклероз – ця хвороба, яка є головною причиною серцевих нападів, може бути виявлена занадто пізно через відсутність симптомів.

Згідно з даними NHS, атеросклероз виникає, коли жирові відкладення накопичуються в артеріях з часом, що призводить до їх звуження та ускладнює прохідність крові. Незважаючи на те, що багато людей не мають симптомів захворювання, воно значно підвищує ризик розвитку серцевого нападу та інсульту.

У дослідженні, яке було опубліковано в “Літописі внутрішньої медицини”, наголошується на тому, що атеросклероз може розвиватися у людей у ранньому віці і протягом багатьох років залишатися непоміченим, поки не проявиться у вигляді серцевого нападу.

Учені з Копенгагена, Данія, провели дослідження серед понад 9 000 людей, які належали до вікової категорії 40 років і старше і не мали історії серцево-судинних захворювань. Метою дослідження було встановити ризик виникнення серцевого нападу.

Вони провели дослідження за допомогою комп’ютерної томографічної ангіографії, що дає можливість отримати детальне рентгенівське зображення серця та коронарних артерій. У результаті дослідження було виявлено субклінічний коронарний атеросклероз у 46% учасників.

Субклінічний стан означає, що хвороба проявляється без чітких або легко помітних симптомів. З із них 10% мали обструктивну форму захворювання, а у решти 36% хвороба була необструктивною. Після подальшого спостереження за учасниками від місяця до дев’яти років, було виявлено, що 71 з них перенесли серцевий напад, а 193 з них померли.

Дослідники з’ясували, що люди з обструктивним коронарним атеросклерозом мають понад вісім разів більший ризик серцевого нападу.

Доктор Клаус Фуглсанг Кофоед, доцент клініки та провідний дослідник у цьому дослідженні, заявив для Healthline, що ці результати підкреслюють важливість ранньої діагностики серцевих захворювань.

Він також зазначив, що дослідження мало на меті виявити новий метод виявлення субклінічної ішемічної хвороби серця та зменшити імовірність наступного серцевого нападу шляхом раннього виявлення серцево-судинних проблем.

На нашому каналі "Topress.info" в Telegram і Viber доступна тільки перевірена інформація. Не ведіться на фейки!

Topress