Сауна: як нею користуватися, що брати з собою та яких видів поведінки слід уникати?

Ми повинні бути в сауні одягненими чи голими? Як підготуватися та коли найкращий час для перегляду? Які звичаї в парних? Прочитайте, як користуватися сауною, щоб повною мірою насолодитися її перевагами і не робити помилок.

Savoir vivre у перекладі з французької означає «пізнати життя». Цей термін стосується знання загальних правил соціального співіснування. За своєю природою ми живемо в суспільстві, яке є скупченням людей з різними звичками. Тому ми підлаштовуємося один під одного. У цьому співіснуванні правилом поведінки є боротьба з егоїзмом, увага до інших. Хороші манери, виховання, правильна поведінка, все це суть savoir vivre. Це ще й доброзичливість, доброта, толерантність, контроль емоцій. Хороші манери повинні супроводжувати нас у повсякденному житті, а отже, і в сауні – місці релаксу та відпочинку.

Як підготуватися до відвідування сауни?

Сауна – це місце, яке ми зазвичай ділимо з іншими, тому слід дотримуватися не лише правил гігієни, а й вищезгаданого savoire vivre. Культура сауни – це низка ритуалів. При його використанні слід дотримуватися кількох основних правил, завдяки яким парова лазня стане справжньою розслаблюючою процедурою. Незалежно від того, який вид сауни ви використовуєте: суху (так звану фінську), парову (чи інфрачервону).

Відвідувати сауну найкраще ввечері . Купання в сауні має бути останнім пунктом щоденного розкладу. Відвідування парної досить виснажливе для організму, і після сеансу ви можете відчути невелику втому.

Не можна ходити в сауну голодним або з повним шлунком , тому що можна втратити свідомість. Також не рекомендується заходити в сауну відразу після прийому їжі, оскільки організм, зайнятий травленням, не підготовлений до належної регуляції теплових процесів, тому можна сміливо насолоджуватися принадами сауни через годину після прийому їжі. Ми також не відвідуємо сауну до і після тренувань.

Сауна – як користуватися?

Перед відвідуванням сауни необхідно вимитися і витертися насухо . Неважливо, що ми прийняли душ перед від’їздом. По дорозі з дому до місця відвідування сауни наша шкіра встигає виділяти трохи шкірного сала і поту, які, осідаючи в порах шкіри, ускладнюють очищення. Тому душ безпосередньо перед сеансом так важливий.

Що потрібно пам’ятати перед відвідуванням сауни?

Пам’ятайте, що, заходячи в сауну, ви повинні залишити взуття перед входом і зняти всі металеві сережки, ланцюжки та каблучки , оскільки вони можуть вас обпалити.

Що потрібно пам’ятати перед використанням сауни?

Промийте сидіння водою. Біля входу в сауну повинен бути шланг з водою. Його слід використовувати після входу в лазню, щоб промити місце після попередніх відвідувань. Подібним чином ми діємо, коли самі виходимо з сауни: миємо своє місце, щоб наступна людина могла скористатися сауною одразу після входу.

У паровій сауні рушник непотрібний, тому що через високу температуру і вологість всі матеріали через деякий час намокають. Перед переглядом все, що вам потрібно зробити, це вимити сидіння водою.

Що потрібно пам’ятати перед відвідуванням парної?

Рушник потрібно віднести в суху сауну , де сеанс відбувається при температурі вищій, ніж у паровій сауні. У сухій сауні покладіть на дошки рушник і сядьте на нього голим тілом.

Голий в сауні

У сауні є т. зв зона наготи , де не варто накриватися рушником або одягати купальник. Тіло, до якого прилягає костюм або рушник, не віддає і не поглинає тепло, а отже, перешкоджає тепловим процесам у сауні. Крім того, важливі міркування про гігієну – гідрокостюм або рушник залишають сліди нашого поту на дошках.

Що потрібно взяти з собою в сауну?

Крім знання основних правил користування саунами, слід пам’ятати про необхідні речі, які кожна людина повинна мати під час відвідування сауни.

Рушники

Перше: рушники. Два-три великих банних рушники цілком підійдуть. Один, щоб сидіти, один, щоб накрити перед входом, і один, щоб витертися після душу. Приймаючи душ після останнього сеансу сауни, не мийте тіло гелем! Дозвольте вашій шкірі дихати та правильно очищатися. Гелі для душу та інші специфіки закупорюють пори і ускладнюють самоочищення організму.

В’єтнамки

Відвідуючи сауну, не забудьте про шльопанці. Це один з найважливіших предметів одягу, який може захистити вас від грибкової інфекції або бородавок. Також може допомогти дезінфікуючий засіб для ніг.

Вода

Після відвідування сауни не забувайте про зволоження. Це дуже важливо, тому що з потом організм виводить не тільки токсини, а й мінерали, які слід заповнювати відразу після виходу з сауни. Найкраще в цьому випадку підійде мінеральна вода.

Що не можна робити в сауні

Голосні розмови та коментарі заборонені. Сауна – місце відпочинку. Багато хто приходить до неї, щоб забути про повсякденні проблеми та позбутися стресу. Порушення спокою інших людей , переслідування та гучні коментарі сприймаються несхвально .

Так само погано заглядати в сауну і вештатися навколо неї. За будь-яку ціну уникайте входу в сауну без попереднього очищення або сидіння голими на дошках .

Також існує неписане правило перед тим, як засипати каміння в сауну, запитувати згоду інших товаришів по сауні.

На нашому каналі "Topress.info" в Telegram і Viber доступна тільки перевірена інформація. Не ведіться на фейки!

Topress