Страсна п’ятниця: суворі традиції і народні повір’я, які варто знати

Страсна п’ятниця – урочистий день для християн, у який важливо замислитися над своїм життям, покаятися і помолитися. У цей день дотримуються суворих традицій і звичаїв, а віруючі повинні уникати будь-яких розважальних заходів, святкувань і веселощів. Також не рекомендується приймати гостей, а сам день слід провести в тиші і спокої.

За народними прикметами і повір’ями, вступати в інтимну близькість у Страсну п’ятницю – великий гріх, а дитина, зачата в цей день, може бути позбавлена здоров’я або приречена на злу долю. Однак існують також повір’я, що якщо людина освятить обручку в Страсну п’ятницю і буде носити її, то хвороби оминатимуть її, а дитина, відлучена від грудей в цей день, буде міцною і здоровою на все життя.

Віруючі, які прагнуть фінансового благополуччя, можуть принести дванадцять свічок, запалених під час богослужіння у Велику п’ятницю, і дати їм догоріти вдома. Проживши цей день смиренно в тиші і молитві, можна духовно очиститися і бути готовим відсвяткувати Велику неділю з родиною і друзями, розділити радість свята і паски.

На нашому каналі "Topress.info" в Telegram і Viber доступна тільки перевірена інформація. Не ведіться на фейки!

Topress