Страсний вівторок 2023року: звичаї, прикмети та ритуали відповідно до православних традицій

Вам цікаво, як провести Страсний вівторок, 11 квітня 2023 року, відповідно до православних традицій? Страсний вівторок – важливий день Страсного тижня, а тому існують особливі звичаї та практики, яких слід дотримуватися.

Звичаї та прикмети Великого вівторка

За давніми традиціями, у Страсний вівторок було прийнято оберігати домашніх тварин від хвороб, вмиваючи їх талим снігом і напуваючи відваром меленого насіння льону. Вважалося, що цей ритуал захищає худобу від різних хвороб. Крім того, в цей день люди ретельно прибирали свої оселі, щоб не допустити хвороб.

Якщо в будинку є хвора людина, ритуал може допомогти їй одужати. У Страсний вівторок наберіть біля церкви трохи землі, покладіть її в мішечок і покладіть під подушку хворого. Не виймайте мішечок до самого Великодня. Після свята віднесіть мішечок назад до церкви і закопайте його там. Вважається, що цей ритуал “забирає” з дому хворобу і неприємності.

Багато господинь в цей день випікають пісну випічку і роздають її нужденним. Вважалося, що цим вчинком можна привернути до себе ангела.

Існує кілька забобонів, пов’язаних з Страсним вівторок. Наприклад, якщо перша людина, яку ви зустрінете на вулиці – чоловік, то наступний рік буде вдалим, але якщо це жінка або дитина, то можна очікувати неприємностей і нещасть. Якщо небо всипане зірками, то літо буде посушливим з грозами. Якщо на небі хмари і туман, то літо буде холодним. Сильний вітер і сніг свідчать про дощове літо. Однак дощ у цей день – провісник багатого врожаю ягід і грибів.

Що можна і чого не можна робити у Страсний вівторок

У Страсний вівторок важливо завершити підготовку справ і вшанувати пам’ять Ісуса, прочитавши молитви і згадавши його чудеса і мандри. Рекомендується робити це не тільки в церкві, але і вдома. Також необхідно робити добрі справи, дотримуватися правил Великого посту, віддаватися роздумам про Страшний суд і готуватися до святкування Великого Воскресіння Христового.

Згідно з правилами Великого посту, в цей день заборонено вживати в їжу рослинну олію і продукти, які пройшли термічну обробку. Також не можна співати, танцювати і вживати алкоголь, оскільки ці дії можуть обернутися гріхами в майбутньому. Натомість присвятіть весь день молитвам та очищенню душі.

У Страсний вівторок можна працювати в саду чи городі, але дуже важливо закінчити всі справи, пов’язані з нитками та голками. Також у Страсний вівторок прийнято починати робити покупки для святкування Великодня.

На нашому каналі "Topress.info" в Telegram і Viber доступна тільки перевірена інформація. Не ведіться на фейки!

Topress