“Таємниче серцебиття” сонячного спалаху відбувається на висоті тисяч кілометрів над поверхнею Сонця

Корисне

Вчені спантеличені після виявлення загадкових сигналів, які звучать подібно до “серцебиття” на відстані тисяч кілометрів над розплавленою поверхнею Сонця. Дослідники вважають, що ці удари, які повторюються кожні 10-20 секунд, можуть допомогти нам краще зрозуміти найпотужніші вибухи в Сонячній системі.

Експерти під керівництвом Технологічного інституту Нью-Джерсі (NJIT) виявили сигнал на висоті близько 3 106 над поверхнею зірки. Вони вважають, що його спричинив сонячний спалах класу С, який вони описали як найпотужніший викид енергії. Для того, щоб створювати такі пульсації, зоря повинна бути набагато більшою за Землю.

Провідний дослідник і астроном Сіцзе Юй назвав це відкриття “несподіваним”.

“Цей патерн биття важливий для розуміння того, як енергія вивільняється і розсіюється в сонячній атмосфері під час цих неймовірно потужних вибухів на Сонці. Однак походження цих повторюваних патернів, які також називають квазіперіодичними пульсаціями, довгий час залишалося загадкою і джерелом суперечок серед фізиків Сонця”, розповів Сіцзе Юй.

Використовуючи розширену сонячну батарею Оуенс-Веллі (EOVSA) – американську установку, яка відстежує мікрохвильові радіочастоти – вчені змогли відстежити точне місцезнаходження першого імпульсу. Вважається, що початковий сигнал походить від основи електричного струму, що проходить на відстані понад 25 000 кілометрів через ядро виверження.

Нещодавно вчені виявили надмасивну чорну діру на краю Всесвіту (Фото: Getty Images)

Саме тут він є найсильнішим завдяки протилежним лініям магнітного поля, що наближаються одна до одної, а потім розриваються і знову з’єднуються. Аналізуючи це відкриття, вчені випадково натрапили на другий загадковий імпульс.

Провідний автор, аспірант Нанкінського університету (NJU) Юанькун Коу (Yuankun Kou) був дослідником, який порівняв звук з серцебиттям.

“Повторювані патерни не є чимось незвичайним для сонячних радіосплесків, – додає Коу. Але цікаво, що вздовж розтягнутого потоку є вторинне джерело, якого ми не очікували, яке пульсує подібним чином”. Як повідомляє mirror, це перший випадок, коли щось подібне було виявлено, додав Коу.

На нашому каналі "Topress.info" в Telegram і Viber доступна тільки перевірена інформація. Не ведіться на фейки!

Topress