Таємниця відстрочок: Що чекає на громадян, визнаних непридатними до військової служби в Україні

Україна

В Україні почали перевірку громадян, яких визнали непридатними до військової служби. Відповідно до закону, чоловіки віком від 18 до 60 років, визнані непридатними до військової служби, не можуть бути мобілізовані. Однак багато громадян зіткнулися з проблемою отримання відстрочки.

Наразі в Україні розпочалися масові перевірки таких осіб за рішенням медико-соціальної експертної комісії (МСЕК). Адвокат Роман Сімутін повідомив на своєму Telegram-каналі, що почалася перша хвиля повісток від слідчих для таких чоловіків.

Фахівці перевіряють людей, які отримали довідку про інвалідність. Адвокат навів приклади п’яти випадків, коли тільки за останній тиждень таких осіб викликали на військову службу.

Сімутін наголосив, що ті, хто вважає, що може уникнути цих перевірок, можуть помилятися. На наступному етапі може бути застосована сила примусу.

Варто зазначити, що деякі юристи стверджують, що переглянути рішення про непридатність у військовому госпіталі чи МСЕК практично неможливо. Однак Сімутін зазначає, що існує перевірена стратегія, яку може використовувати будь-яка влада: відкриття кримінальних справ, які включають допити.

Основна мета таких допитів — з’ясувати всі обставини, які призвели до визнання людини непридатною до військової служби або інвалідності. Після цього може бути надана медична документація для подальшої судово-медичної експертизи.

Сімутін також підкреслює, що для таких осіб існує ризик подальших правових наслідків, про які він обіцяє розповісти в наступних публікаціях.

На нашому каналі "Topress.info" в Telegram і Viber доступна тільки перевірена інформація. Не ведіться на фейки!

Topress