Традиції та заборони 13 вересня: свято Покладання чесного пояса Пресвятої Богородиці

Свята

Коли настає 13 вересня, православні християни по всьому світу відзначають важливу подію — Покладення чесного пояса Пресвятої Богородиці. Ця дата є особливо благословенною для православних і часто супроводжується певними заборонами та обмеженнями, щоб привернути благословення Пречистої. У цій статті ми розглянемо, чого краще уникати в цей день.

Чудотворний пояс Пресвятої Богородиці

Перш ніж говорити про заборони цього свята, давайте трохи поговоримо про Пояс Пресвятої Богородиці. Це священна реліквія, яка асоціюється з Дівою Марією і стала частиною її одягу. Вважається, що цей Пояс має чудодійну здатність зцілювати хвороби та недуги. Його історія пов’язана з дружиною правителя Лева Мудрого Зоєю.

Як зцілилася Зоя

Однак одна з найвідоміших історій про чудотворний Пояс пов’язана з Зоєю, дружиною Лева Мудрого. Зоя страждала від хвороби, яку не могли вилікувати ні лікарі, ні молитви. Але одного разу їй було видіння: якщо вона доторкнеться до Пояса Пресвятої Богородиці, то зцілиться. На знак подяки за це чудо Зоя вишила Пояс золотими нитками та зберігала його в скриньці.

Заборони на свято Пояса Пресвятої Богородиці

13 вересня, в день свята Пояса Пресвятої Богородиці, віряни дотримуються певних заборон, щоб не прогнівити святу й отримати її благословення. Пропонуємо кілька порад, які допоможуть вам зберегти святковий дух цього дня:

Спокій і умиротворення. У цей день краще прийти до умиротворення і постаратися згладити гострі кути у відносинах з навколишніми. Особливо важливими вважаються мир і спокій в сім’ї та серед близьких людей.

Будьте обережні у висловлюваннях. Вживання лайливих слів може викликати невдоволення Пресвятої Богородиці, тому краще утриматися від негативної лексики.

Уникайте рукоділля. У цей день краще утриматися від роботи зі стрічками, вузликами та подібними виробами ручної роботи.

Постійна консервація. Діва Марія не терпіла п’яниць, тому краще утриматися від вживання алкоголю.

Духовні роздуми. День Пояса Пресвятої Богородиці — це час для духовних роздумів, тому варто пам’ятати про духовний аспект цього свята.

Утриматися від гучних заходів. Замість гучних вечірок краще провести цей день у молитві та роздумах.

Залишайтеся вдома. Для багатьох вірян свято є священним, тому багато хто з них вважає за краще залишитися вдома і взяти участь у богослужінні.

Пильність у стосунках. Уникайте приймати подарунки від незнайомих людей, це пов’язано з ідеєю обережності.

Не пересаджувати рослини. Вважається, що пересаджені в цей день рослини можуть не прижитися.

Уникайте яскравих кольорів, особливо червоного. Вважається, що він може принести нещастя і неприємні події.

Птахи та горобина. Збір ягід горобини в цей день може потривожити перелітних птахів.

На нашому каналі "Topress.info" в Telegram і Viber доступна тільки перевірена інформація. Не ведіться на фейки!

Topress