Три захворювання, які може спричинити кава: шокуючі результати нового дослідження

За останні роки кава стала предметом багатьох досліджень та одним з найбільш вивчених напоїв. Нове дослідження розкриває, які захворювання можуть бути спричинені споживанням кави.

Вчені з різних країн досліджували користь і шкоду кави. Останніми дослідженнями було виявлено, що цей напій може позитивно вплинути на тривалість життя. Вживання кави пов’язане зі зниженням ризику смерті в середньому на 8-15%.

Але дослідники дійшли і невтішних результатів: кава може провокувати розвиток деяких захворювань, пише “Доктор Питер”. Зрозуміло, за умови непомірного її вживання (понад 3-4 чашки на день). До яких проблем зі здоров’ям може призвести любов до кави?

Гіпертонія та захворювання серцево-судинної системи

Дослідники встановили, що особи, які не обмежуються в споживанні кави та випивають більше 4 чашок на день, можуть мати проблеми з серцевим ритмом та підвищенням артеріального тиску. Майбутні дослідження будуть присвячені вивченню впливу куріння на розвиток цих захворювань, оскільки часто цигарки супроводжують чашку кави і є додатковим фактором ризику для серцево-судинних захворювань.

Безсоння та головний біль

Вину за порушення сну, що включають головні болі, доведено накласти на каву. Це не дивно, оскільки перевищення норми кофеїну може ускладнити процес засинання та зменшити тривалість сну. Навіть якщо вдалося заснути, сон може бути неспокійним, що вранці призведе до відчуття втоми та бажання досипати вдень протягом кількох годин.

Захворювання стравоходу

На жаль, любителі кави стикаються з декількома проблемами, пов’язаними зі споживанням цього напою. Однією з них є надмірне споживання кави, але не єдиним ризиком є гаряча температура напою. Всесвітня організація охорони здоров’я заявила, що вживання гарячої кави може спричинити ризик розвитку раку стравоходу, якщо температура напою перевищує 65 градусів. Лікарі рекомендують утриматися від пиття занадто гарячих напоїв, оскільки це може обпечи слизову оболонку і спричинити захворювання стравоходу.

На нашому каналі "Topress.info" в Telegram і Viber доступна тільки перевірена інформація. Не ведіться на фейки!

Topress