Тривожні прогнози: вчені розкрили таємницю кризи, яка загрожує нашому світу

Міжнародна група вчених зробила тривожні прогнози щодо стану нашої планети, які є далеко не безпечними для людства. Системи життєзабезпечення Землі зараз перебувають у критичному стані, і ця тривожна інформація походить від The Guardian.

Перше масштабне дослідження стану нашої планети в цілому розкриває приголомшливі факти про порушення планетарних кордонів через діяльність людини. Серед цих проблем — забруднення навколишнього середовища та знищення природи. Слід зазначити, що під планетарними межами розуміють критичні межі для збереження життя на Землі, такі як клімат, водні ресурси та біорізноманіття.

На цей час вчені виділили дев’ять таких планетарних меж і підкреслюють, що шість з них вже порушені, а дві з них знаходяться на межі порушення — забруднення повітря і підкислення океану. Єдиною межею, яка наразі залишається недоторканою, є стан озонового шару, завдяки обмеженню викидів певних хімічних речовин.

Вчені підкреслюють, що найбільш стабільний стан Землі спостерігався між кінцем останнього льодовикового періоду, приблизно 10 000 років тому, і початком промислової революції в 19 столітті. Однак з того часу глобальні системи Землі наближаються до своїх критичних меж.

Вчені порівнюють стан Землі зі здоров’ям людини з високим кров’яним тиском. Вона вже відчуває себе не дуже добре, і хоча серцевий напад ще не стався, ризик його значно зростає.

Дослідники також придивляються до процесів, які можуть незворотно пошкодити Землю, і вказують на точку, в якій це може статися:

  • Межа цілісності біосфери, яка передбачає нормальне функціонування всіх екосистем на планеті, була порушена понад сто років тому.
  • У 20 столітті масова вирубка лісів призвела до порушення межі землекористування.
  • Межа зміни клімату була порушена понад 30 років тому.
  • Межа доступності прісної води, яка включає річки, озера і підземні води, була порушена на початку 20-го століття, що призвело до серйозного забруднення води.
  • Межа забруднення навколишнього середовища пестицидами, пластиком і радіоактивними відходами була порушена нещодавно.

На нашому каналі "Topress.info" в Telegram і Viber доступна тільки перевірена інформація. Не ведіться на фейки!

Topress