Тунець – користь і шкода: чому не варто їсти його щодня

Щоб забезпечити своєму організму достатню кількість білка та вітамінів, ми часто звертаємо увагу на рибу. І тут консервований тунець зазвичай займає лідируюче місце серед інших видів риби. Однак експерти не рекомендують їсти його занадто часто, оскільки це може бути шкідливим для здоров’я. Розглянемо плюси та мінуси консервованого тунця.

Користь консервованого тунця

Почнемо з позитивних властивостей тунця:

Це простий та дешевий спосіб отримання білка. У одній баночці консервованого тунця міститься близько 40 грамів білка. У тунці містяться дев’ять незамінних амінокислот, він має низьку калорійність, мало жиру та вуглеводів. Тунець багатий на омега-3, які сприяють покращенню когнітивних функцій, знижують ризик серцево-судинних захворювань та рівень холестерину. У тунці є селен, необхідний для оптимальної роботи щитоподібної залози.

Недоліки консервованого тунця

Незважаючи на велику кількість корисних речовин, консервований тунець має свої недоліки:

Виробники консервів зазвичай додають занадто багато солі до продукту, що може призвести до підвищення артеріального тиску. Іноді в консервах додають багато олії, що робить тунець занадто жирним. Це може бути шкідливим для серця та судин. Рекомендується обирати рибу, яка консервується у власному соку. Варто уникати частого споживання тунця, оскільки він може накопичувати важкі метали.

На нашому каналі "Topress.info" в Telegram і Viber доступна тільки перевірена інформація. Не ведіться на фейки!

Topress