Згідно з даними NASA, починаючи з 2023 року Сонце проявляє збільшену активність, яка призводить до виникнення незвичайних аномалій на його поверхні. Це в свою чергу може призвести до появи сильних магнітних бур, які, за прогнозами фахівців, можуть ще більше збільшитися в квітні. Метеозалежним людям рекомендується стежити за інформацією, що розміщується метеорологічними службами в різних ЗМІ.
Що відбувається із Сонцем від початку 2023 року
На початку цього року Сонце проявило надзвичайно високу активність. Тільки в першій половині січня було зафіксовано понад сто спалахів на поверхні Сонця, кожен з яких призвів до магнітних бурь на Землі. У лютому і березні активність не зменшилася, і лише один тиждень за останні три місяці пройшов у спокійному режимі для нашої денної зірки.
У NASA 20 березня була виявлена велика «коронна діра» на Сонці — це область у сонячній короні з низькою щільністю і температурою плазми. У телескопах така «діра» виглядає як чорна пляма. Плазма, що виходить з «діри», впливає на потужність сонячного вітру. Коли сонячний вітер досягає Землі, він може призводити до сильних магнітних бур. Останні три місяці потужність цих бур досягла рекордних 7 балів.
23-24 березня 2023 року на Землю очікується наступна потужна магнітна буря
Яка активність Сонця очікується у квітні 2023 року
Згідно з прогнозами метеорологів, у квітні не передбачається зменшення сонячної активності. Навпаки, через виникнення «коронних дір» із значною ймовірністю вона може посилитися. У цей період очікується кілька періодів потужних магнітних бурь, які впливатимуть на все живе на Землі. Загалом очікується щонайменше п’ять періодів різкої активності Сонця, які супроводжуватимуться «сонячними вітрами».
Найкраще бути готовими до сильного магнітного шторму вже з початку квітня. Перше число може стати особливо важким для людей, чутливих до погодних змін, оскільки саме в цей день Земля буде піддана потужним атакам «сонячного вітру», який досягатиме чотирьох балів сили.
Цей активний період триватиме на протязі цілого тижня до 8 квітня, після чого передбачається декілька спокійних днів. Однак 11 квітня очікується новий геоудар, який досягне магнітного поля Землі з силою три бали. Такий же третій удар очікується 16 квітня, за яким наступить чотириденний період затишшя.
Починаючи з 20 квітня, Землю очікує наступний період магнітних бур. Протягом чотирьох днів магнітні бурі потужністю 3-4 бали будуть покривати нашу планету.
Геомагнітні порушення найбільшої інтенсивності очікується в останній тиждень квітня — з 26 по 30 числа. Протягом цього періоду очікується сильне магнітне бурхливість з потужністю 3-4 бали.
Найсвіжіші та найгарячіші новини без реклами на нашому Telegram каналі. Не пропустіть головне за день!