Вчені NASA здивовані появою “незвичайних” червоних кіл на поверхні Марса

Вчені-дослідники NASA захоплені відкриттям ідеально круглих піщаних дюн на Марсі, які були виявлені розвідувальним орбітальним апаратом Mars Reconnaissance Orbiter під час зйомки на кінець марсіанської зими.

NASA було захоплено серією кіл, помічених на свіжих знімках Марса. На цих знімках можна побачити піщані дюни, що не є нічим незвичайним, однак вони мають ідеально круглу форму, що спричинило здивування у керівництва організації.

Раніше вони були приховані під шаром морозу, Image: NASA/JPL-Caltech/Univ. Ariz/SWNS

Під час вивчення процесу танення інію на Марсі в кінці зими, космічний апарат для розвідки Марсу (MRO) космічного агентства помітив ці форми.

На планеті багато піщаних дюн, але не таких ідеально круглих, як ці. Зображення: NASA/JPL-Caltech/Univ. Ariz/SWNS

На Марсі можна знайти піщані дюни різних форм і розмірів. В цьому конкретному випадку дюни мають майже ідеально круглу форму, що є досить незвичайним. Однак вони все ще трохи асиметричні з крутими схилами на південних кінцях. Це свідчить про те, що пісок зазвичай рухається на південь, але вітер може бути непостійним. Як повідомляє dailystar, знімки були зроблені NASA, яка спостерігає за тим, як зникає мороз наприкінці зими. За цим спостереженням здається, що морозу не було.

На нашому каналі "Topress.info" в Telegram і Viber доступна тільки перевірена інформація. Не ведіться на фейки!

Topress