Високий кров’яний тиск: на що звернути увагу

Здоров'я

Медичні експерти визначили три зовнішні ознаки, які можуть вказувати на можливі приховані проблеми зі здоров’ям, зокрема високий кров’яний тиск.

Першою з цих ознак є гіпергідроз, який виражається у підвищеному потовиділенні. Це може свідчити про розлади центральної нервової системи та зміни в ендокринній системі.

Часте потовиділення також може свідчити про раптове підвищення артеріального тиску, що часто відбувається після його нормалізації, кажуть експерти.

“Чорні мушки” з’являються перед очима при різкому підвищенні тиску. Це може бути наслідком спазму судин і недостатнього надходження кисню в деякі ділянки ока, що призводить до появи цих “мушок”.

Шум у вухах також може бути сигналом про порушення мозкового кровообігу. Якщо ви раптом почали відчувати шум у вухах, або спостерігаєте будь-які інші неврологічні симптоми, краще звернутися до лікаря.

Небезпека гіпертонії полягає в її здатності підвищувати ризик інсульту, інфаркту та серцевої недостатності. Для профілактики рекомендується регулярно приймати призначені ліки, а не чекати, коли з’явиться головний біль.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, гіпертонія є основною причиною інсульту та серцевих захворювань. Щороку від її ускладнень помирає до 9,4 мільйона людей.

Для багатьох людей нормалізація артеріального тиску можлива завдяки зміні способу життя, наприклад, відмові від куріння, обмеженню вживання алкоголю, переходу на здорове харчування та регулярній фізичній активності. Також важливо стежити за своєю вагою, оскільки втрата всього 5 кілограмів може допомогти знизити систолічний артеріальний тиск на 2-10 пунктів.

На нашому каналі "Topress.info" в Telegram і Viber доступна тільки перевірена інформація. Не ведіться на фейки!

Topress