Як правильно харчуватися для здоров’я серця: роль дієти з низьким вмістом жирів

Нове детальне дослідження показує, що середземноморська дієта або дієта з низьким вмістом жирів можуть зменшити ймовірність передчасної смерті та нефатального серцевого нападу для людей з проблемами серця та судин.

У середу журналу BMJ опублікували дослідження, яке проаналізувало дані 40 попередніх досліджень, в яких взяли участь 35 548 осіб. Учасники досліджень страждали на серцево-судинні захворювання або мали щонайменше два фактори ризику, такі як високий кров’яний тиск, діабет, ожиріння або високий рівень холестерину. Дослідження порівнювало ефективність різних дієт у захисті людей з ризиком серцевих захворювань з простим наданням їм брошури про здорове харчування.

Дослідники стверджують, що між середземноморською та низькокалорійною дієтами немає переконливих відмінностей щодо зниження ризику смерті або вірогідності серцевого нападу. Однак люди з високим ризиком мають більшу користь від дієт, ніж інші.

Дослідники встановили, що дієта з низьким вмістом жирів, яка обмежує споживання жирів до 20%-30% добової калорійності, а насичених жирів до 10%, є ефективною для здорового харчування. Середземноморська дієта, яка включає рибу, фрукти, овочі та мононенасичені жири, такі як оливкова олія, також була рекомендована.

У порівнянні з п’ятьма іншими дієтами, такими як дієти з дуже низьким вмістом жирів, модифікованих жирів, комбінованих дієт з низьким вмістом жирів і натрію, дієта Орніша та дієта Прітікіна, дослідники виявили, що дієти з малою або ніякою користю для здоров’я порівняно з брошурою про здорове харчування.

Дослідники наголошують на тому, що їхні висновки ґрунтуються на рандомізованих контрольованих дослідженнях, які є золотим стандартом у дизайні досліджень. Такі дослідження дають можливість виключити вплив інших факторів на результати, оскільки людей в цих дослідженнях розподіляють випадковим чином між групою лікування та контрольною групою. Рандомізовані контрольовані дослідження є особливо чутливими до визначення ефективності лікування.

На нашому каналі "Topress.info" в Telegram і Viber доступна тільки перевірена інформація. Не ведіться на фейки!

Topress