Як правильно зберігати молочні продукти: поради для свіжості та безпеки

Як любитель молочних продуктів, ви знаєте, що правильне зберігання молочних продуктів має важливе значення для того, щоб вони залишалися свіжими та безпечними для споживання. Попри загальні правила зберігання молочних продуктів у холодильнику, вони все одно можуть зіпсуватися до закінчення терміну придатності.

Молоко

Молоко — один з найпоширеніших молочних продуктів, і його потрібно зберігати в холодильнику, щоб воно залишалося свіжим. Щоб правильно зберігати молоко, тримайте його в кінці нижньої або верхньої полиці, ближче до морозильної камери. Це допоможе підтримувати оптимальну температуру близько 2-3 градусів за Цельсієм. Не ставте молоко на дверцята, оскільки там температура вища, і воно може скиснути швидше.

Якщо ви хочете зберегти молоко надовго, ви можете заморозити його в пластиковому контейнері або заводській пляшці. Однак не використовуйте скло або пакети, оскільки вони можуть тріснути від перепадів температури. Заморожене молоко можна зберігати до трьох місяців. При розморожуванні поставте молоко в холодильник, щоб воно повільно тануло. Майте на увазі, що розморожене молоко псується ще швидше, тому використовуйте його одразу після розморожування.

Вершки

Так само як і молоко, вершки слід зберігати глибоко в холодильнику і не ставити їх на дверцята. Заморожувати вершки також можна, і для цього можна застосовувати ті ж методи, що й для молока.

Сир і сметана

Молочні продукти, такі як сир і сметана, також потрібно зберігати в холодильнику. Свіжий сир у відкритому контейнері зберігається до 10 днів, а сметана — від одного до двох тижнів. Завжди звертайте увагу на термін придатності, вказаний на етикетці продукту.

Корисна порада: зберігайте баночку з сиром або сметаною догори дном! Це створить вакуум на дні контейнера, який запобігає активному росту бактерій. Переконайтеся, що ви щільно закриваєте кришку.

Сири

М’які сири, такі як брі або моцарела, зберігаються лише кілька днів. Щоб зберегти їх свіжими довше, загорніть їх у пергамент для випікання, а потім у шар фольги. Покладіть їх біля дальньої стінки холодильника, і вони можуть зберігатися до 10 днів. Ви можете використовувати цей же метод для твердих сирів, таких як пармезан і чедер.

Заморожування сиру в обгортці з паперу та фольги також є варіантом, і ви можете заморозити шматок сиру таким чином на термін до трьох місяців. Однак майте на увазі, що сири, особливо м’які, при розморожуванні втрачають свою текстуру і стають твердішими.

На нашому каналі "Topress.info" в Telegram і Viber доступна тільки перевірена інформація. Не ведіться на фейки!

Topress