Як вибрати і що приготувати з ківі: користь та шкода

Актинідія, відома також як ківі, давно стала звичайним фруктом для наших покупців і не є екзотичною. Цей плід росте на ліанах в Китаї. Там його називають “мавпячим персиком” і підкреслюють його надзвичайну корисність для зміцнення здоров’я людини.

Як вибрати і зберігати

Ківі є цілорічно плодоносною культурою, тому зелені пухнасті плоди можна придбати в будь-який час. Для правильного вибору і зберігання ківі необхідно дотримуватися деяких правил.

Для покупки стиглих ківі необхідно звернути увагу на їх щільність. Не варто брати занадто м’які плоди, оскільки вони можуть бути перестиглими і не такими смачними. Якщо ви купуєте ківі у контейнері, експерти рекомендують звернути увагу на цілісність упаковки.

Ківі краще зберігати в холодильнику, де вони можуть лежати до 1,5-2 місяців без псування. Стиглі плоди можна зберігати в холодильнику протягом декількох тижнів. Перед зберіганням не потрібно мити ягоди, оскільки це може прискорити їх псування.

Ягода має багато корисних властивостей для організму

Максимум користі в складі

Склад ягід вражає: на 100 грамів продукту припадає 55 калорій, 10,2 грама вуглеводів, 1 грам білка та 0,5 грама жиру. Крім того, ягоди містять рідкісне поєднання вітамінів А, D, Е, К, аскорбінової та фолієвої кислот, клітковину, пектини, кальцій, магній, натрій, калій, фтор та антиоксиданти.

Чим привабливе ківі для здоров’я

Ягода має багато корисних властивостей для організму. Вона сприяє здоров’ю щитоподібної залози та підвищенню імунітету, даруючи людині енергію. Крім того, ягода позитивно впливає на метаболізм та підтримує здоров’я серця, судин та шлунково-кишкового тракту. Також, ягода є природним антиоксидантом, який покращує стан шкіри, волосся та нігтів.

Незважаючи на всі його корисні властивості, варто зауважити, що ківі не підходить для споживання всім. Ці плоди мають потужні алергенні властивості та не рекомендуються для людей із серйозними розладами травлення.

На нашому каналі "Topress.info" в Telegram і Viber доступна тільки перевірена інформація. Не ведіться на фейки!

Topress