Мільйони людей щодня приймають таблетки для зміцнення здоров’я, але важливо знати, що і коли потрібно приймати.
Сьогодні ми більше, ніж коли-небудь, звертаємо увагу на своє здоров’я. Мільйони з нас вживають вітаміни, мінерали та інші добавки, які допомагають почуватися якомога краще.
Більшість людей отримує всі необхідні поживні речовини здоровою їжею, але інші можуть потребувати або бажати додаткових джерел. Харчові добавки можуть стати корисним доповненням, але необхідно бути дуже уважними при їх вживанні, оскільки неправильне комбінування деяких препаратів може викликати проблеми зі здоров’ям. З метою запобігання таких проблем, The Healthy рекомендує уникати наступних комбінацій харчових добавок:
Звіробій та антидепресанти
Роберт Глаттер, доцент кафедри невідкладної медицини в Northwell Health, наголошує на тому, що важливо пам’ятати про можливість взаємодії добавок з іншими безрецептурними або рецептурними препаратами. Наприклад, прийом рослинного препарату звіробію разом з антидепресантами може викликати лихоманку, сплутаність свідомості та тривогу.
Це пов’язано з тим, що обидва зазначені препарати збільшують рівень хімічної речовини мозку, яка відповідає за покращення самопочуття — серотоніну. Згідно з його словами, це може викликати серотоніновий синдром, а у важких випадках призвести до м’язової нерухомості та нападів.
Кальцій і магній
Згідно з Тодом Куперманом, лікарем та президентом незалежної тестової компанії consumerlab.com, прийом двох мінералів одночасно може знизити їх ефективність.
Велика кількість мінералів, прийнятих разом з іншими мінералами, зменшує їх засвоєння через конкуренцію між ними, при якій обидва програють. Тому рекомендується приймати будь-які мінеральні добавки з інтервалом не менше двох годин.
Залізо та зелений чай
Залізо є життєво необхідним мінералом для вашої енергії, оскільки воно допомагає розподіляти кисень між клітинами. Проте, якщо змішувати його з зеленим чаєм, чорним чаєм або добавками, що містять куркумін, воно не буде засвоєно вашим організмом.
Цілком нормально пити напої із зеленого чаю — просто не запивайте ними препарати заліза. Лікар Куперман радить розділяти їх вживання на кілька годин.
Залізо та антибіотики
Якщо ви приймаєте антибіотики, особливо з групи тетрациклінів, разом із препаратами заліза, то перші можуть не спрацювати належним чином. Тому рекомендується розділяти ці два препарати.
Риб’ячий жир і гінгко білоба
Широко розрекламовані добавки риб’ячого жиру Омега-3, які заспокоюють запальні процеси і підвищують настрій, не дуже корисні, якщо їх поєднувати з травами, що розріджують кров, такими як гінкго білоба або часник.
Лікар Куперман каже, що це може перешкоджати згортанню крові, що може призвести до неконтрольованої кровотечі. Знову ж таки, для безпеки розумно розділити їх принаймні на дві години.
Мелатонін та інші заспокійливі трави
Будь-яка трава або добавка із заспокійливими властивостями може негативно вплинути на вас, якщо її зловживати. До них відносяться валеріана, мелатонін, ашвагандха, кава і звіробій. Лікар Куперман каже: «Якщо приймати їх разом, вони можуть викликати надмірну сонливість».
Вітаміни A, D, E і K
Якщо ви приймаєте вітамін К разом з іншими жиророзчинними вітамінами, такими як А, D або Е, ви можете не засвоїти його в потрібній кількості, якщо приймаєте їх у різний час.
«Якщо ви приймаєте полівітаміни, не хвилюйтеся, але якщо у вас дефіцит К і вам потрібен додатковий вітамін К, приймайте його з інтервалом у дві години від інших жиророзчинних вітамінів», — радить лікар Куперман.
Кальцій і калій
Як ми вже обговорювали, необхідні мінерали часто конкурують за засвоєння організмом — це означає, що ви отримуєте менше кожного з них, коли приймаєте їх разом. Тим, хто має проблеми з травленням або працює чи тренується у вологому кліматі, може не вистачати калію. Якщо вам потрібно приймати обидві добавки, переконайтеся, що ви приймаєте їх з інтервалом у кілька годин.
Вітаміни — що вони роблять і в яких продуктах містяться
А (ретинол): Підтримує зір, ріст шкіри, кісток і зубів, імунітет і репродуктивну функцію. Міститься в Манго, моркві, кабачках, гарбузі, броколі та яловичій печінці.
В1 (тіамін): Підтримує енергетичний обмін і нервову функцію. Міститься в: Кавун, помідори, шпинат, соєве молоко, нежирна шинка, свинячі відбивні та соняшникове насіння.
В2 (рибофлавін): Підтримує енергетичний обмін, нормальний зір і здоров’я шкіри. Міститься в: Шпинат, броколі, гриби, молоко, яйця, печінка, устриці та молюски.
В3 (ніацин): Підтримує енергетичний обмін, здоров’я шкіри, нервової системи та травної системи. Міститься в: Шпинат, картопля, помідори, нежирний яловичий фарш, куряча грудка, креветки, тунець (консервований у воді) і печінка.
В12: бере участь у синтезі нових клітин, допомагає розщеплювати жирні кислоти та амінокислоти, підтримує роботу нервових клітин. Міститься в: Молоці, м’ясі, птиці, рибі, яйцях і молюсках.
В6 (піридоксин): Метаболізм амінокислот і жирних кислот, вироблення еритроцитів. Міститься в: Банан, кавун, помідори, картопля, броколі, шпинат, куряча грудка та білий рис.
С (аскорбінова кислота): Використовується для синтезу нових клітин, допомагає розщеплювати жирні кислоти та амінокислоти, підтримує роботу нервових клітин. Міститься в: Манго, апельсин, лимон, грейпфрут, полуниця, ківі, шпинат, броколі, червоний перець, перець і помідори.
Д: Сприяють мінералізації кісток. Міститься в: Молоці, яєчному жовтку, печінці, жирній рибі та сонячному світлі.
E: Антиоксидант, регулює реакції окислення, підтримує стабілізацію клітинних мембран. Міститься в: Авокадо, трісці, креветках, тофу, пшениці та насінні соняшнику.
К: Синтез білків згортання крові, регулює рівень кальцію в крові. Міститься в: Шпинаті, броколі, брюссельській капусті, листових зелених овочах і печінці.
Фолат: Підтримує синтез ДНК і утворення нових клітин. Міститься в Помідори, броколі, шпинат, спаржа, бамія, стручкова квасоля та чорноокий горошок.
Біотин: енергетичний обмін, синтез жирів, метаболізм амінокислот, синтез глікогену. Міститься в: Широкий спектр продуктів харчування.
Пантотенова кислота: Підтримує енергетичний обмін. Міститься в: У багатьох продуктах харчування.
Найсвіжіші та найгарячіші новини без реклами на нашому Telegram каналі. Не пропустіть головне за день!