Якщо щодня додавати до страв соєвий соус: що буде?

Багато з нас не уявляють страву без соусу. Хтось предпочитає кетчуп, інші – гірчицю, а треті – соєвий соус. Однак, дієтологиня зазначила, що потрібно знати наскільки безпечним може бути щоденне вживання соєвого соусу та який вплив він має на наше здоров’я.

Соєвий соус часто використовується в східній кухні для поєднання з різними стравами. Проте, за словами лікаря-дієтолога та терапевта Наталії Павлюк, любителям цієї приправи може загрожувати небезпека. Тому варто переглянути своє ставлення до соєвого соусу і розглядати його як альтернативу солі.

Дієтолог перелічив основні проблеми, які можуть виникнути при частому вживанні соєвого соусу:

  1. з’являється набряклість;
  2. трохи розтягується шкіра;
  3. змінюється форма обличчя (у разі тривалого щоденного вживання соєвого соусу).

Лікарка розповіла, що під час бродіння соєвого соусу утворюється глутамат натрію, який може мати побічні ефекти, такі як запаморочення, пітливість, серцебиття, головний біль та задишка. Але такі наслідки виникають дуже рідко та тільки при надмірному споживанні соусу, або у разі індивідуальної непереносимості.

Немає необхідності виключати соєвий соус зі своєї дієти, але важливо навчитися правильно обирати його. Рекомендується віддавати перевагу соусу, в якому склад включає тільки воду, соєві боби, пшеницю та сіль.

На нашому каналі "Topress.info" в Telegram і Viber доступна тільки перевірена інформація. Не ведіться на фейки!

Topress