Залежність від солодкого: як мозок спонукає до споживання шкідливої їжі

Залежність від солодкого може бути складною проблемою, і науковці виявили, що є декілька причин, які зумовлюють це становище. Нейробіологи довели, що мозок може створювати синдром ласуна, який може вплинути на ваші поживні звички та спонукати вас до споживання шкідливої їжі, такої як тістечка та шоколадки.

Дослідження проведені командою вчених з Інституту Макса Планка в Німеччині та Єльського університету в США показали, що зміни в нейронних зв’язках мозку можуть спричиняти залежність від солодкого. Це означає, що позбутися від залежності від солодкого може бути дуже важко.

Дослідження проводились на двох групах добровольців, які щодня протягом двох місяців споживали пудинги з високим та низьким вмістом жиру та цукру. Після цього вчені виявили, що учасники першої групи, які споживали пудинг з високим вмістом жиру та цукру, почали відмовлятися від корисної їжі на користь більш шкідливої.

Це може пояснюватися тим, що звикання до солодких продуктів може бути більш стійким, ніж ми раніше вважали. Нові нейронні зв’язки, які створюються в мозку через споживання шкідливої їжі, можуть бути досить стійкими і не зникають швидко.

На нашому каналі "Topress.info" в Telegram і Viber доступна тільки перевірена інформація. Не ведіться на фейки!

Topress