Змініть своє харчування і позбудьтеся набряків: Лікар розповідає про шкідливість одного продукту

Надмірне споживання солі є поширеною проблемою в нашій країні: статистика показує, що люди споживають вдвічі більше рекомендованої добової норми. Це може призвести до затримки рідини, набряків і підвищення артеріального тиску, що, в свою чергу, збільшує ризик виникнення проблем з нирками та серцево-судинних захворювань.

Щоб запобігти цим проблемам зі здоров’ям, важливо зменшити споживання солі. Рекомендована добова норма для дорослих – одна чайна ложка, а для дітей та людей похилого віку – половина чайної ложки. Однак мова йде не тільки про те, щоб додавати менше солі в їжу – потрібно також пам’ятати про приховану сіль, яка міститься в багатьох оброблених і упакованих продуктах.

За словами дієтолога Аліни Алмашанової, серед найгірших порушників – копченості, ковбаси, сосиски, фаст-фуд і мариновані овочі. Вона також радить уникати майонезів, кетчупів та інших готових соусів, а також супів на бульйонних кубиках.

Хоча зменшення споживання солі може позитивно вплинути на здоров’я, важливо не відмовлятися від неї повністю. Натрій необхідний для нормального функціонування нервової та м’язової систем. Без нього ви можете відчувати головний біль, слабкість, проблеми з травленням, низький кров’яний тиск і запаморочення.

Зображення: соціальна мережа

Щоб почати зменшувати споживання солі, можна спробувати триденний сольовий детокс. Протягом цього часу слід уникати додавання солі в їжу і натомість вибирати альтернативи з низьким вмістом натрію. Ви навіть можете помітити позитивний ефект, оскільки виводиться зайва рідина і зменшуються набряки.

Внісши прості зміни у свій раціон, ви можете покращити своє здоров’я та зменшити ризик виникнення проблем зі здоров’ям, пов’язаних із надмірним споживанням солі. Тож, прощайтеся з набряками і вітайте здоровішого та щасливішого вас!

На нашому каналі "Topress.info" в Telegram і Viber доступна тільки перевірена інформація. Не ведіться на фейки!

Topress