Зворотна дієта: Новий підхід до стійкого схуднення

Схуднути, збільшивши споживання калорій: чи є “зворотна дієта” новим трендом?

Вам набридло дотримуватися суворих дієт, через які ви відчуваєте себе обділеними та нещасними? Можливо, є нове рішення, яке допоможе вам схуднути, не відмовляючись від улюблених продуктів. Воно називається “зворотна дієта”, і вона штурмує соціальні мережі.

Ідея зворотної дієти полягає в поступовому збільшенні споживання калорій, що, як вважається, прискорює метаболізм і призводить до втрати ваги. Процес включає три фази: спочатку дефіцит калорій протягом 8-12 тижнів, потім поступове збільшення на 50-100 кілокалорій на тиждень протягом 1-2 місяців, і, нарешті, фаза підтримки на рівні 2 000-2 500 кілокалорій протягом трьох місяців. Після цього за бажанням можна повторити цикли.

Тайла Гомес, блогерка та акторка-початківець, спробувала зворотну дієту, коли відчула себе незадоволеною своєю вагою, попри дотримання суворої дієти в 1250 калорій на день. “Зараз я споживаю близько 1750 калорій на день, більше тренуюся, і тепер я можу влізти в ті самі джинси”, – розповідає вона в інтерв’ю The Post.

Реверсивна дієта існує з початку 2000-х років і була популярною серед бодибілдера. Однак зараз воно привертає увагу широкого загалу: хештег #reversedieting зібрав понад 46 мільйонів переглядів у TikTok.

Шанувальники зворотної дієти стверджують, що вона допомогла їм змінити форму тіла, стабілізувати гормональний фон і розвинути здорові стосунки з їжею. Фітнес-тренерка Джейсі Ламб каже: “Дієта допомогла мені… розвинути здорові стосунки з їжею”.

Але експерти з харчуванням запобігати, що немає достатніх наукових доказів на підтримку зворотної дієти. Канадський дієтолог Еббі Лангер застерігає: “Зворотна дієта” – це лише теорія… врешті-решт [збільшення ваги] з’явиться”. Дослідження Університету Джорджа Мейсона, проведене у 2019 році, також свідчить про те, що для оцінки ефективності зворотної дієти потрібні додаткові дослідження.

Отже, зворотна дієта може бути варіантом, який варто спробувати, якщо ви хочете схуднути, не відмовляючись від улюблених продуктів. Однак важливо діяти з обережністю і проконсультуватися з дієтологом або дієтологом, перш ніж спробувати будь-яку нову дієту.

На нашому каналі "Topress.info" в Telegram і Viber доступна тільки перевірена інформація. Не ведіться на фейки!

Topress