Зимове сонце теж небезпечне: як уникнути раку шкіри в холодну пору року

Здоров'я

Холодна і похмура зимова погода часто створює хибне враження безпеки. Адже влітку ми звикли наносити протисонцеві креми та шукати тінь, щоб захистити шкіру. Але насправді ультрафіолетові промені проникають крізь хмари та туман протягом усього року. Як повідомляє Daily Express, навіть слабкого зимового сонця достатньо, щоб викликати серйозні проблеми.

Особливо небезпечним є відбите сонячне світло — від снігу, льоду чи води. Воно може пошкоджувати ДНК клітин шкіри, викликаючи мутації. А це один з факторів ризику розвитку онкології, зокрема, раку шкіри.

Не дивно, що лікарі часто діагностують меланому, найагресивнішу форму цього захворювання, саме взимку. Однак їй можна запобігти, дотримуючись кількох простих правил.

По-перше, регулярно оглядайте шкіру та звертайте увагу на будь-які новоутворення. По-друге, обмежте перебування на холоді та сонці. По-третє, одягайтеся відповідно до погоди — шапки, шарфи, окуляри. І, звісно, щодня користуйтеся засобами для захисту від сонця.

Обирайте засіб широкого спектра дії з SPF не менше 30. Наносьте крем за 30 хвилин до виходу на вулицю і повторюйте процедуру кожні 2 години. Не забувайте про вуха, губи, повіки та руки. Тільки комплексний підхід забезпечить максимальний захист вашої шкіри.

На нашому каналі "Topress.info" в Telegram і Viber доступна тільки перевірена інформація. Не ведіться на фейки!

Topress