7 продуктів у вашому холодильнику, які варто викинути

Холодильник є незамінним помічником у збереженні свіжості продуктів та унеможливленні виникнення харчових відходів. Однак, ми часто забуваємо про термін придатності продуктів та зберігаємо їх у холодильнику довше, ніж необхідно, просто через його зручність. Існує можливість, що у вашому холодильнику знаходяться продукти, які вже втратили свою свіжість та які потрібно викинути. Ознайомтеся з детальнішою інформацією нижче.

М’ясні делікатеси

Якщо ви шанувальник бутербродів, то, ймовірно, у вашому холодильнику знаходиться багато м’ясних делікатесів або копченостей. Імовірно, ви купуєте їх оптом, щоб завжди мати запас м’яса в холодильнику. Але ви знаєте, що ваше улюблене м’ясо може бути небезпечним для здоров’я? За даними EatingWell, м’ясні делікатеси можна зберігати не більше п’яти днів. М’ясні копченості можуть зберігатися у вашому холодильнику близько двох-трьох тижнів, що дещо довше. Якщо ви не пам’ятаєте, коли купували м’ясо, то краще не ризикувати і викинути його. Наступного разу краще маркувати м’ясо, щоб знати, скільки часу воно пролежало в холодильнику.

Сир

Деякі види сирів, такі як брі або козячий, не можуть зберігатися довго і з часом стають несвіжими. Навіть якщо брі – це не те, що зазвичай споживається за один прийом, його не можна зберігати протягом кількох тижнів. Для переконання в тому, що м’які сири безпечні для споживання, їх можна зберігати протягом одного-двох тижнів. Рекомендується перевіряти ящик для сиру у холодильнику та викидати ті, які вже несвіжі.

Мариновані продукти

Ми звикли зберігати у холодильнику баночку маринованих огірків або кімчі, оскільки використовуємо їх часто і вважаємо, що вони нескінченно довговічні. На жаль, це твердження є помилковим, навіть ферментовані продукти можуть псуватися. Тому необхідно завжди перевіряти, чи можна використовувати ваші соління, місо та кімчі. Якщо на верху солінь або кімчі з’явилася біла плівка, то такі продукти потрібно викинути. Щодо місо, необхідно звернути увагу на запах, оскільки він може свідчити про зіпсування продукту.

Приправи

Ви любите приправи так само, як і ми? Зберігання пакетиків з кетчупом стає легким, коли ви замовляєте їжу на виніс, а також коли купуєте нові соуси або бренди, щоб спробувати. Крім того, вони можуть залишатися свіжими довгий час. Але навіть ваші улюблені приправи мають обмежений термін придатності. За даними Міністерства сільського господарства США, кетчуп і соус чилі можна зберігати близько шести місяців. Гірчиця може зберігатися близько року, чатні – від одного до двох місяців, а оливки залишаються свіжими лише два тижні. Майонез і салатні заправки слід викидати через два місяці.

Бульйон або бульйон

Коли ви готуєте курку, часто з неї можна приготквати смачний бульйон, використовуючи кістки. Проте, важливо знати, що такий бульйон не можна зберігати нескінченно довго. Зазвичай його можна зберігати в холодильнику не більше 4 днів. Якщо вам не вдається з’їсти все за цей період, краще заморозити. Таким чином, ви зможете насолоджуватися курячим бульйоном, не витрачаючи продукт даремно.

Домашні соуси

Раніше, коли мова йшла про приправи, ми зазвичай мали на увазі ті, які можна було купити в магазині чи ресторані. Але якщо ви любите готувати свої соуси, то стикаєтеся з іншою проблемою: домашні соуси не містять консервантів, тому вони швидше псуються. Тому варто звернути увагу на термін придатності своїх соусів та використовувати їх протягом двох тижнів. Інакше, є ризик, що у вашу їжу потраплять шкідливі бактерії.

Подвійне використання продуктів

Якщо ви любите взяти ковток або відкушувати їжу прямо з холодильника, це може привести до її швидшого псування. Ваш рот і ніс містять багато мікробів, більше, ніж на упаковках продуктів, які ви не їсте чи не п’єте безпосередньо з них. Тому, коли ви берете їжу прямо з упаковки або п’єте з неї без склянки, ви передаєте бактерії на упаковку, що спричинює її швидше зіпсування. Якщо у вас є контейнери з-під їжі або упаковки від молока, з яких ви їли кілька разів, вони повинні бути викинуті не пізніше, як за чотири дні.

На нашому каналі "Topress.info" в Telegram і Viber доступна тільки перевірена інформація. Не ведіться на фейки!

Topress