Експерт розповіла які п’ять найкращих продуктів допомагають жінкам залишатися красивими та здоровими

Експерт Марина Савкіна розповіла про те, які продукти допомагають жінкам залишатися красивими та здоровими, і яку кількість їх рекомендується споживати.

При виборі продуктів важливо дотримуватись принципів збалансованого харчування та враховувати кількість добових калорій та необхідних нутрієнтів (мінералів та вітамінів), залежно від віку. Наприклад, вагітні жінки та мами, які годують грудьми, витрачають більше енергії, але це не означає, що потрібно їсти на двох.

Весняний чек-лист продуктів для здоров’я жінок

Овочі та фрукти

Зображення: соцмережа

Настав весняний час, і чудова нагода зробити овочі та фрукти головним компонентом вашого харчування. Вони необхідні для забезпечення організму клітковиною, яка є живильним середовищем для мікрофлори кишківника. Також, вони багаті вітамінами, особливо групи В, бета-каротиноїдами, і допомагають знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань. Рекомендована кількість – не менше 400 г на день або п’ять порцій овочів і фруктів щодня.

Зернові продукти

Зображення: соцмережа

Один з ключових елементів збалансованого раціону жінок – зернові продукти, які є основним джерелом клітковини. Необхідно пам’ятати про це. Споживання цих продуктів допоможе вам збільшити енергетичний потенціал організму, знизити потребу в перекусах та підтримувати відмінну фізичну форму. Рекомендується включати до раціону неочищений рис (коричневий, бурий, червоний), пшеницю, овес, а також хліб, виготовлений з цільнозернового борошна.

Нерафінована рослинна олія та інші корисні жири

Зображення: соцмережа

Це джерело ненасичених жирів буде ідеальним для весняних салатів і тушкованих овочів. Корисні ліпіди містяться у нерафінованій рослинній олії, а також можна знайти в горіхах, авокадо та жирній рибі. Але не варто перебірливо споживати ці джерела корисних речовин, оскільки збалансований раціон повинен містити близько 30% таких жирів.

Джерела вітаміну D і кальцію

Зображення: соцмережа

Статистика показує, що 90% жінок не отримують достатньо вітаміну D, а близько 60% мають недостачу кальцію. Це може призвести до хвороб суглобів та руйнування кісткової тканини. Морська жирна риба, така як лосось, сардини, оселедець і скумбрія, швидко допоможе заповнити дефіцит вітаміну D. Організм можна збагатити кальцієм шляхом споживання сиру, молока, кефіру, йогурту, сирів та інших молочних продуктів без додавання цукру.

Білкова їжа

Зображення: соцмережа

Серед п’ятірки найкращих продуктів для жінок цієї весни, як завжди, входить білок, що є основним будівельним матеріалом для всіх клітин організму. Щоб підтримувати в порядку м’язи та кістки, необхідно споживати не менше двох порцій білка на день. Залучіть до свого раціону рослинний білок, який міститься у бобових культурах, таких як сочевиця, квасоля, горох та нут, а також у сої. Також не забувайте про білу рибу, морепродукти та м’ясо птиці.

На останок, експерт нагадує про важливість споживання чистої питної води без домішок весною, навіть якщо відчуття спраги відсутні.

На нашому каналі "Topress.info" в Telegram і Viber доступна тільки перевірена інформація. Не ведіться на фейки!

Topress