Ендокринолог розповіла, навіщо пожилим людям так потрібен білок і яку кількість його потрібно вживати

Для підтримки м’язів, загалом для здоров’я, літнім людям рекомендується їсти білок, але важливо дотримуватися норми. Розповідаємо, скільки білка на день необхідно з’їдати всім людям у віці.

Зі старінням ми стаємо менш активними, наше соціальне коло стає меншим, не маємо потреби працювати, і подорожі, які колись були доступні, стають неможливими. Це обмеження рухів з часом призводить до того, що наші м’язи починають атрофуватися.

Як зберегти м’язову систему організму в тонусі, розповіла кандидат медичних наук, лікарка-ендокринологиня Юлія Онучина. Насамперед лікарка звернула увагу на необхідність тренувань і споживання певної норми білка літніми людьми.

Ці рекомендації особливо важливі для тих, хто помітив перші ознаки саркопенії – вікової атрофії скелетної мускулатури, яка призводить до поступової втрати м’язової маси та сили.

добовий рівень споживання білка для здорових літніх людей

Ендокринолог наголошує на важливості раціонального харчування для пацієнтів із саркопенією, включаючи ефективні регулярні фізичні навантаження. Крім того, корекція споживання білка грає важливу роль.

Лікарка повідомила, що кілька експертних груп рекомендують добовий рівень споживання білка для здорових літніх людей не менше 1,0-1,2 грамів на кілограм маси тіла. Водночас, збільшення споживання білка до 1,0-1,5 грамів на кілограм маси тіла на день рекомендується пацієнтам із синдромом старечої астенії, які мають збережену функцію нирок.

На нашому каналі "Topress.info" в Telegram і Viber доступна тільки перевірена інформація. Не ведіться на фейки!

Topress